Gruodis (2019-12)

Labai gražus medis

Šį mėnesį išlaidas skaičiavau daug kruopščiau (ne tik kam ir kur išleidau, o kodėl išleidau ir ar tai buvo tik mano asmeninės išlaidos, ar kitų šeimos narių poreikiams). Jau kelis kartus su pažįstamais ir net su virtualiais draugais diskutavom, kodėl mano tokios didelės išlaidos. Bandžiau krapštyti galvą, teisintis ir suktis. Faktai – kur kas geriau, negu tuščios kalbos.

Trumpai – didelė šeima, didelės išlaidos. Jeigu nori suteikti savo vaikams patogią ir saugią aplinką – tai kainuoja. Jeigu nori. kad jie progresuotų – tai kainuoja. Ypač, jeigu pats turi mažiau laiko, nesi ypač protingas/motyvuotas/gabus. Viską ką turiu, pasiekiau dideliu ir sunkiu darbu. Tikėtina, kad lygiai taip pat, teks elgtis ir mano vaikams.

Skaičiai: mano asmeninės išlaidos šį mėnesį: Maistui – 160 eurų (čia dar su pliusu). Mobilus – 20, apranga – 34 (pirkau iš second hand kelis marškinius), 50 eurų mokslui (dalyvavimas konferencijoje), 50 eurų kurui, 36 eurai sveikatai, 116 eurų mokesčiams (čia ir visi didelio buto, ir sodybos, savo sunku išskirti), 14 eurų automobiliui, 21 euras – maistui ne namuose, 6 higienos prekėms. Ir 657 būsto paskola (4 kambarių naujo buto – ko tikrai nereiktų vienam asmeniui). Viso asmeninių išlaidų 1164 eurai. Na dar pridėkim kelis šimtus dovanoms. Anyway, mažoji mano asmeninio uždarbio dalis. FIRE pasiekti neužtruktų.

Ar tai verta? – Mano nuomone ne.

Žinau, kad gyvendamas nenoriu/neturiu vargti – kuo dažniau ir daugiau teigiamų emocijų, tuo geriau man ir tuo laimingesnis jaučiuosi. Patogus, šviesus ir erdvus butas – netoli darbo ir vaikų mokymosi įstaigų, parduotuvių, centro – pliusas. Nekenčiu kamščių, sėdėti auto. Bet didelio miesto šurmulys man artimas ir patinka (o poilsiui nuo jo,- turiu vienkiemį). Mano trys vaikai, – man – teigiamos emocijos (išskyrus šiokį vakarą, kai ilgai neina miegoti ir rėkia, ir gal vėliau, kai paaugs bus blogiau?). Juk tikrai nėra geresnio jausmo, kai mano vidurinioji atbėga per visą darželio kiemą ir rėkia „Tėti, tėti!”, o pribėgusi apsikabina kojas ir siekia mano veido – pabučiuoti. Arba kai savaitgalį ryte, atlekia į miegamąjį ir žadina. Šeima rulez.

Ir banalus komfortas man reikalingas (gal aš dar „nesusitupėjau”). Nekenčiu, kai lagina kompas. Nekenčiu, kai telefono baterija greitai išsikrauna. Nenoriu gyventi šalia pilnų atvirų konteinerių, kai smirda išeiti į balkoną (taip jau gyvenau), nekenčiu statyti automobilio kiemuose, kur kas kartą vyksta kova už vietą. Mėgstu gerus batus. Ir šiaip – nekenčiu, kai buitis – trukdo mėgautis gyvenimu. Noriu daryti, jausti, kurti, džiaugtis aplinka ir aplinkiniais. Yra du metodai kaip tą daryti. Arba pakeisti save, savo savybes, suvokimą, norus. Arba pakeisti aplinką. Kadangi save keisti labai sunku ir tai trunka ilgai, o jaustis gerai aš noriu jau dabar – savo aplinką esu pritaikęs sau. Ir esu tuo labai patenkintas. Jeigu tektų dabartiniame bute gyventi iki mirties (po tikėkimės ~40-50-60-70 metų) – būčiau visai patenkintas. Ar būtumėt patenkinti Jūs, gyvendami ten, kur dabar gyvenate?

Plius, save palengva keičiu. Mažina nereikalingo komforto kiekį aplink. Gal, kai paaugs vaikai, išsikraustysiu ir mažą namuką/butuką, kur dviese su savo senute lauksim, kada atsidarys šalia esanti poliklinika. Gal.. O gal ir ne, gal norėsiu slidinėti, wake’inti, nardyti, keliauti, groti ir šokti. Ateitis – fainas reikalas 😉

Pajamos

Viso pajamų: 6289 eurai (mūsų abiejų, su dalimi būsimo sausio atlyginimo)

Išlaidos

Viso išlaidų per mėnesį: 2874,86 eurai

Išdaidos gana didelės, nes buvo šventės (duh). Todėl grubiai +100 maistui (negu normaliai), +239 eurai išleisti dovanoms (gana nedidelės, nes dalį seniau gautų dovanų – perdovanojau, visokie kuponai ir pakvietimai įvairioms pramogoms).

+186 už eurus nupirkau ir pakabinau 5 (taip, penkis, plius dar su naujomis energiją taupančiomis lemputėmis) šviestuvus bute. Iki šiol gyvenome su paprastomis lemputėmis ant laidelio. Labai esu tuo patenkintas, nes dėjau daug darbo ir pastangų, perkalbėti žmoną, kad nors ir tik vieną kartą perkame butui naujus šviestuvus, mums jų nereikia ypatingo dizaino ar „brand name”. Dabar kai jie jau kaba – ji man pritaria (sako labai gražu ir pigesni). – Ar kas išviso kada nors žiūri į šviestuvus?

Žinoma +50 eurų namų puošimui buvo visai netikėtos išlaidos, bet žmona pati tai padarė. Nieko negalėjau pasakyti 🙂

P.S. Čia įeina visa 650 eur/mėn. paskola už butą.

Trumpai: +575 neplanuotų, neracionalių išlaidų. Suma sumarum – gana neblogas mėnesis.

Investicijos

 • 500 eurų BullionVault auksui (galvoju reikės kiek didinti)
 • Nutraukta SEB gyvybės draudimo sutartis, pinigai (viso 1166 eurai (kas liko, atskaičius 15% GPM)) perkelti į IBKR
 • Nupirkta 200 AGGH vnt. už 1038 eurus (diversifikuotos obligacijos)
 • Papildomai į IBKR pervesti 834 eurai. Nupirkta 13 vnt. WVCE ETF už 995 eurus
 • 50 eurų INVL mano III pensijų pakopa
 • 30 eurų INVL žmonos III pensijų pakopa
 • 60 eurų SEB vaikų fondui (po 30 dviem vaikam)

Portfelis

Pasidomėjau vaikų sąskaitomis, į kurias pervedame po 30 eurų kas mėnesį (dviems vaikams). Tai iš viso ten sukaupta 690+1680=2370 eurų. Peržiūrėjus, pinigai investuoti į obligacijas (~96%). Per 6 metus, per kuriuos yra investuojama – jie prarado 60 eurų (~2,5% – mokesčiams). Skaičiavau ar būčiau geriau pasiekęs kredito unijose – taip. Bet pridėjus gautą GPM lengvatą – atperka. Išlieka ant 0. Kadangi nuimti pinigus – reikėtų grąžinti GPM, po pasitarimo su žmona – nuspręsta dviejų vaikų pinigus toliau kaupti SEB vaikų sąskaitose. Trečiam vaikui – kaupsiu IB sąskaitoje (AGGH obligacijų pavidalu, po 30 eurų kas mėnesį). Tai portfelis „netikėtai” padidėja 2370 eurų verte (mišrus obligacijų – praktiškai ETF).

Supaprastinsiu savo portfelio atvaizdavimą (reikia man pačiam).

Unijas keliu prie CASH.

Savo III pakopos pensijos pinigus – nurodysiu prie akcijų ETF (sudėtis juk tokia ir yra).

P2P – nutrauksiu. Yra įmesta 300 eurų, apie kuriuos turbūt pamiršiu. Kai „sueis” terminas, pervesiu prie CASH.

Kaip ir minėjau anksčiau, portfelis laikui bėgant – turėtų artėti prie gana modifikuoto „permanent portfolio” sudėties. Man jis patinka, nes puikiai elgiasi visais įmanomais scenarijais. Gal ir neuždirbsiu MAX, bet ramybė kainuoja neuronus. O jų su amžiumi ir taip mažėja 🙂 Labai domina ir „Golden butterfly„. Ką pastebiu, tai geriausiai ilgu laiku stovi tie – kurie turi sudėtyje aukso ir obligacijų. Kuo mažiau koreliuoja portfelyje esantys assets, tuo smagiau jis elgiasi, kai kažkuris vienas iš jų sminga.

Jis sudarytas vadovaujantis šiuo principu:

 • Prosperity: stocks (akcijų ETF, ?REIT)
 • Recession: cash (or commonly short term treasuries) – (unijos, trumpalaikės obligacijos)
 • Inflation: gold (fizinis auksas, aukso ETF)
 • Deflation: long term treasuries (ilgalaikės obligacijos).

Norėčiau atskirai pridėti REIT (ilguoju laiku – nelabai koreliuoja su beveik niekuo). Manau, jam skirsiu gan didelę dalį portfelio. Jau kelis kartus rašiau, kad tiksliai nesusidėliojau, kaip ir kas – bet artėju link to. Kol kas apie tai, trūksta žinių, neskubu. Pirmas žingsnis turbūt bus, kai Swedbank atidarys nemokamą vietinių akcijų pirkimą, ta paimsiu Baltic Horizon (arba IB pirksiu diversifikuotą REIT ETF).

Kurį laiką žaidžiau su Portfolio Matrix (ir Jums siūlau!). Galutiniai skaičiai galėtų būtų panašūs į šiuos:

 • 40% akcijų ETF
 • 25% obligacijų ETF
 • 15% aukso
 • 20% REIT ETF (vietoj CASH). Čia galėtų būtų p2p ar dar kas.

Kol portfelis mažas, balansuoti smarkiai nereikia. Kai bus žinių – judėsiu link tikslesnių skaičių. Kol kas perku auksą, akcijų ir obligacijų ETF.

[infogram id=”85a3088c-75c8-4d65-a6aa-7d2430db95ca” prefix=”8qa” format=”interactive” title=”Portfelis”]

Laisvalaikis

Mokausi groti pianinu. Nuo „Du gaideliai”, „Twinkle, twinkle”, „Happy birthday” iki dieviškai nuostabios „Ludovico Einaudi – Una Mattina ar Nuvole Bianche” ar net „Ed Sheeran – Perfect”. Asmeninis progresas lėtas, bet šiaip jausmas nuostabus. Žinių apie muziką pas mane 500% daugiau, negu buvo prieš mėnesį. Ir dar liko nerealūs plotai tobulėjimui. Fun!

Vaikams labai patinka, motyvuotai mokosi. Geriausias resursas vaikams mokytis pianinu – Hoffman Academy Tiesiog tobulas būdas mokytis. Jeigu būtų daugiau panašaus lygio resursų, tikrai daugiau vaikų/žmonių būtų motyvuoti mokytis, tobulėti. Viskas pateikiama lengvu, pozityviu, pusiau žaidimo stiliumi. Vaikai patys prašosi. Jeigu Jus mokykloje vertė (kaip ir mane), tai čia reikia vien pažiūrėti, kad pamatytumėte, kaip galima mokyti skatinant ir ugdant. Progresas nerealus. 6 metų vaikas žino klavišus, randa garsus, skaito natas, groja dviem rankom (aišku super paprastus kūrinėlius), per vieną mėnesį (22 pamoka). Prisėda vos 15-20 minučių per dieną. Yra galimybė premium membership, bet aš kol kas naudojuosi tik free. Apie premium dar pasvarstysiu (vien dėl pagarbos autoriui).

Aš pats galiu rekomenduoti Piano for all Udemy kursą (orig. puslapis) – pigiausias ir tikrai geras būdas legaliai gauti gerą resursą mokymuisi (greitai groti). Dar turiu bazinę knygą – Willard A. Palmer Adult All-In-One Course 1 knygą. Ji gana gera (man, visiškam nuliui, – pats tas). Bandžiau ir kelis app’us (tikriausiai visus populiaresnius Yousician,). Visai patiko flowkey. Tik ji gana brangi, tai pasinaudojau, kol nemokama. Gal kada nusipirksiu membership, bet kol kas dar anksti. Reikia solidesnių basic skills.

Web novel – parašiau pilnai gerus 3 chapterius. Dar kokiems 5-6 sudėliojau planą. Manau, kai turėsiu kokių 15-20, pradėsiu uploadinti į kažkurią iš platformų (tikėtina Royalroad). Smagu, tik mažai randu laiko. „Įsijausti” prireikia laiko, bet manau, lėtai, lėtai – bet judėsiu į priekį.

Planai 2020

Pirkiniai:

 • bute įrengti vaikui kambarį (baldai) (~300 eurų),
 • kėdutė prie pianino (50-100 eurų),
 • sodyboje – terasa (<500-1500 eurų – neįsivaizduoju dar kainos, darysiu pats),
 • pabaigti tvorą (~150 eurų – darysiuos pats),
 • dažyti dvi namo sienas (nelabai įsivaizduoju kainos, manau iki 500 eurų – darysiuos pats),
 • savaitės atostogos prie jūros (tarkim 500-800 eurų),
 • viena ar dvi savaitgalio kelionės į užsienį (po ~300 eurų),
 • išsamios sveikatos patikros programos (1000 eurų visiems metams).

Planai/Iššūkiai:

 • Kiekvieną dieną patirti 3x daugiau teigiamų emocijų, nei neigiamų (darbas su savimi) – svarbiausias metų tikslas
 • Taupyti bent 50% šeimos pajamų
 • Kiekvieną dieną skirti bent 10-15 minučių finansiniam raštingumui
 • Kiekvieną dieną rasti 1h vaikams (3x po 20 mins). Savaitgalį – daugiau
 • Kartą per mėnesį išeiti kažkur dviese, tik su žmona
 • Numesti bent 10 kg svorio
 • Išmokti bent 5 man patinkančias dainas sugroti pianinu
 • Parašyti bent 15-20 chapterių web novel
 • Geriau miegoti
 • Tobulinti speed reading (gal kada parašysiu, kaip sekasi)
 • Tęsti šaltą dušą. Maudytis eketėje!
 • Kas tik šaus į galvą!

Linkėjimai

Ačiū, kad netyčia (ar tyčia) užklydote į šį puslapį. Linkiu Jums gerų metų, šilumos ir supratimo namuose, ramybės ir kritinio mastymo stresinėse situacijose, iššūkių ten, kur jų reikia ir svarbiausia – sveikatos. Rūpinkitės savimi!

30 minčių apie “Gruodis (2019-12)

 1. Eilis idomus straipsnis. Matosi kad tirkai turi gyslele rasymui, taigi manyciau ir su novele gali pasisekti 🙂
  Norejau paklaust del pianino – turejot is anksciau ar pirkote? Jei pirkote tai koki, kaip rinkotes? As jau vos nesusigundziau LIDL pianinu do 135eur, bet po to kazkaip pagalvojau kad jei pirkti tai su „tikrais” klavisais, o tokie kainuoja nuo 3-4 simtu, ka sjai nera labai pigus malonumas. Tai taip iki siol ir nera to pianino 🙂 (aisku kita labai svarbi priezastis kad namuose jam reiktu rast vietos, o tai irgi ne taip lengva).
  PS. Neparasiau, kad kalba apie elektroninius pianinus, nes mano galva 21 amziuje, kai gali uzsidedi ausines ir mokytis niekam netrukdant, kitokio pasirinkimo mokymuisi ir but negali 🙂

  1. Laba, ačiū už komentarą!
   Rinkausi beveik metus. Skaičiau reviews, galvojau ir apie pigų (yamaha p-45), ir apie brangesnius (kawai es8 – super duper, bet man per brangus, nes vaikai sudaužys tiesiog, šiaip man atrodė pats geriausias variantas rimtai nusiteikusiam groti suaugusiam).

   Čia mano dovana sau gimtadienio proga, žmonai dovana gimtadienio proga ir mūsų abiejų Kalėdų dovanos. Todėl galėjau sau leisti pirkti kiek brangesnį.

   Rinkausi tarp kelių modelių. Casio privia, yamaha arius, KORG, ir pigesnių kawai. Po pokalbio su pardavėju, išsirinkau casio privia ir yamaha arius, abu pamaigiau gyvai parduotuvėje. Pasirinkau casio privia s1000.
   Nes skamba kaip akustinis (man, kiek aš įsivaizduoju, mano sesuo grojo profesionaliai), klavišai praktiškai atitinka tikrus, labai lengvas, tikrai mažas – telpa kambario kampe. Paėmiau su stovu. Kažkas apie 650 eurų, nepamenu, reiktų čekį žiūrėti. Plius patiko ir man, ir dukrai, leidau pamaigyt įvairius kelis variantus. Manau, verta ir tamstai pačiam pasigroti kažkur. Ar pas ką į svečius nueiti. Nemanau, kad verta pirkti, jeigu norisi pasibandyti, nežinai ar tikrai tikrai nori.

   Čia buvo mano sena svajonė (aš primityvus, norėjosi kažkaip upliftint save), žmona norėjo kelis metus.
   Plius – muzika labai geras dalykas. Paskaitykit, kiek straipsnių apie teigiamą poveikį atminčiai, smulkiąjai motorikai, šiaip smegenims.

 2. Ir dar klausimas – Jusu vaikai supranta angliskai ar turite kartu sedeti ir versti ka sako mokytojas?

  1. Mano 6 metų dukra, supranta viską, kažkiek skaito, minimaliai rašo. Nuo 3 metų pradėjau mokyti pats, žaidėm žaidimus, žiūrėjom filmukus, patys kalbėjom visur, kai buvom dviese – buvo mūsų slapta kalba nuo mamos.

   Darželyje – mokosi nuo 4.

   Du mažesni nesupranta nieko dar. 🙂

 3. Gerų Jums Naujųjų metų. Manau daugiausiai vargsi su svoriu, kiti iššūkiai/norai pasiduos lengviau. Tamstos išlaidos lyginant su manosiomis tikrai didelės, tai tikriausiai vaikai. Mano šeimos metų balansas – tryse pragyvenome už mažiau 10000, sustaupyta beveik 49000, absoliuti dauguma virto baltic horizon’u. Visgi 7% po tax viliojanti pozicija. Taip siekiu pusę portfelio paversti reit. Spėjau asmeniškai įlipti į vieną Tianšanio perėją 4950, aplankyti Jordaniją. Kitais metais noriu perkopti 5400. Ir išgėriau be proto daug alaus. Šiandien Naujieji pirtyje. Ačiū, kad rašai.

  1. Ačiū! Jums irgi gerų Naujų metų. Esate nuostabiai įkvepiantis ir labai įdomus komentatorius.

   Išlaidos didelės, nes dar nesusivokiau pilnai, noriu daug, per mažai skaičiuoju, dar per mažai žinau. Save keisiu:) Plius dar tik formuoju savo buitį. Pilnai susitvarkius, liks tik gerbūvio palaikymo išlaidos.

   Dar neprotingai nemažai išleidžiu vaikams. Na ir šeima didelė. Kitą mėnesį pradėsiu kūdikį maitinti pigesniu mišinuku, nes dabar 9.99€ dviem dienom (180€ mėnesiui). Alergija gerėja, todėl manau prie paprasto mišinio perėjus, bus apie 30% pigiau. Pavasarį, smarkiai sutaupysiu ant auklės, dar apie 120-150€ per mėnesį.

   Anyway, po truputį vis geriau ir geriau 🙂

   Nebijot, taip siaurai dėti pinigus į baltic horizon?

   O hobis nuostabus. Kalnai, wow.

   1. Ar bijau? Sunku ir baisu buvo pirmą kartą perkant kažkokias akcijas, dabar tai tiesiog eilinis mygtukų spaudymas. Turi pinigų ir perki, neturi, neperki. Anksčiau masiškai kaupiau TEL1L, bet paskutinis papildymas buvo pries du metus, per brangi tapo. Tikriausiai ir Baltic Horizon su laiku gali išbrangti. USA arba Europiniai REIT duoda per pus mažiau dividendų. Uždaro tipo investicinius fondus rekomenduoja ir knygos Atsitiktinis klaidžiojimas Volstrite autorius. Aš itin retai ką parduodu, paprastai tik perku ir laikau. Prieš dešimtmetį prekiavau Forexe, ir supratau, kad susigadinsiu nervus beprekiaudamas, negalėjau netgi ramiai miegoti. Prekiavau be sverto. Ir nors prekyba buvo pelninga, o tai statistiškai retai būna, mečiau vien dėl ramybės. Forexe tikrai bijojau, kasdieną, kas naktį, kai ištisai matai daug mažų nuostolingų sandorių, ir tik retai labai pelningų.

   2. Ačiū už pasidalinimą. Manau čiupsiu ir aš Baltic horizon nors kažkiek.

  2. O gal galetumet pasidalinti islaidu paskirtsymu? Sunkiai isivaizduoju kaip tilpti i 800€/men su trim seimos nariais ir dviem uzsienio kelionem per metus. Mes atrodo gyvenam gana taupiai, bet apie tokius rezultatus jau kelis metus galim tik pasvajot 🙁

   1. Seku viską iki cento su programėle, kai ką pateiksiu suapvalinęs. Metinis (2019) buto išlaikymas 973 Eur, metinės maisto parduotuvių (maistas + butinė chemija, alkoholis) 3703 Eur. Taigi maždaug pusė išlaidų, kelionėms dar pakankamai lieka. Pernai buvau trijose, viena buvo su žmona, todėl civilizuota – su viešbučiu ir jūra, ji kalnų ir palapinių nemėgsta. Daugumą drabužių sau nuperku humanose + Lidl, Maxima. Žmona nespjauna ir į turgų. Aprangos turiu tik akcijų, pats ten neperku. Batus nešioju tik kalninius su vibram, goretex ir panašiai. Jie daug ilgaamžiškesni, kostiumo neturiu. Nevalgau kavinėse, neperku kavos išsinešti, vietoj mokamo teatro, kino ir sporto klubo renkuosi nemokamus savaitgalius pėsčiomis miškuose ir online filmus. Norėdamas išleisčiau dar mažiau, pvz atsisakydamas alaus.

  3. Kelintame dešimtmetyje esate gimęs?
   Tiesiog įdomu suprasti +/- amžių/patirtį.

 4. Aš manau Giem tavo išlaidos yra tikrai normalios. Iš patirties galiu pasakyt, kad gyvenant Vilniuje su 2 mažamečiais mano išlaidos labai panašios (protingai apgalvojant pirkinius ir kokybės klausimą).
  Gerų ir kūrybingų Naujųjų.

 5. Ačiū už pasidalinimą. Man buvo lengva išmokti All of Me by John Legend, rekomenduoju pabandyti, jei prie širdies daina. 🙂

 6. Dėl Portfolio Matrix, tai tikrai įdomu pasidėlioti. Aš kažkaip dėl aukso nesu tikras, bet su statistika nepasiginčysi. Kažkaip man dėliojasi, kad ilguoju periodu reiks pradėti „skersti” butus nuomai (paeiliui, kai 10 m. nuosavybėj pabus ir nereiks GPM mokėti), nebent nuomos pajamingumas vėl šokteltų (kuo aš labai abejoju žinant neblėstančią lietuvių meilę NT). Atsiranda tikrai neblogos galimybės ir Lietuvoje gyvenant į ETF ir akcijas suinvestuoti. Visgi mažas palūkanas ir banko svertą NT pirkimui reikia išnaudoti (turint NT valdymo žinių ir protingą skolos/turto santykį tai nėra pavojinga, nes staigiai šokus palūkanoms, turi galimybę atiduoti paskolas, o staigiai kritus NT vertei, gali neparduoti ir iš nuomos gyventi), po to, kaip ir minėjau, bus galima permetinėti „butų pinigus” į kitus finansinius produktus. Džiugu, kad vis daugiau žmonių pradeda suprasti kaip „veisiasi pinigai” ir dalinasi informacija, savo keliais ir klystkeliais. Dėl P2P, tai sutikčiau, kad čia nėra ilgalaikis kelias, bet pasidalinsiu asmeniniu pavyzdžiu, kad belaukdamas eilinio buto, kol pastatys ir perduos man įrengimui, pradinį įnašą „prasukau” per p2p (apie 10% pliuso gavosi). Tik aišku, reikia turėti atsargoj pinigo, jei toks „prasukimas” užluštų. Kitaip gali likt ir be pagrindinio pirkinio. Įdomu, kad žmonės dalinasi ir gyvenimo būdu. Pasisakysiu, kad aš už kuklų gyvenimo būdą, bet generuojant LT mastu nemažus srautus, galima kartais ir pasilepint (pravažiuot Tesla, pasiimt gerą viešbutį) o po to gali vėl grįžti į kuklų gyvenimą). Pirkt rūbus Maximoj, man kiek jau per stipru. ypač žinant, kad dabar už mažas kainas galima gana gerų rūbų nusipirkt, tik reikia žinoti kur ieškoti). Kitaip kokia prasmė? Kur tuos pinigus padėsite? Jei pasakysit, kad vaikams šiaip atiduosit, tai galit daugiau žalos padaryti nei naudos. Vaikams būčiau linkęs pinigus perleist tik konkretiems tikslams (pvz. verslui pradėt). Pratratinimui pinigų tegu patys užsidirba.
  Sorry, išsiplėčiau per daug. P. s. bus įdomu sekti tavo portfelį, bet auksą, įtariu, kad prijungsiu paskutinį (jei išvis prijungsiu).

  1. Ačiū už komentarą.
   Trumpalaikei investicijai, auksas prastas reikalas. Bet kaip balansas – nuostabi. Kad ir dabar. USA subombino Irano generolą, akcijos -1%, auksas +2%. Po kiek laiko auksas kris, akcijos kils.
   Ilguoju periodu, abu brango, tai man svarbu, kad atvirkštinė koreliacija išlaikytų plius minus panašų portfelį. Sunkiai psichologiškai toleruočiau – 40%. Geriau lėčiau augs, bet išliks plius/minus panašiai. Na max 16-20% minuso trims metams.
   Nes pvz. Vien akcijos gali – 50% ir iki pradinės vertės 7 metus augti. Kas man biškį too much.
   Anyway, svarbu skirtingi požiūriai. Bus galima daugiau diskutuoti bent po 5-10 metų (ar bent po kokios krizės).

  2. O galetumet truptui placiau apie pajaminguma is NT? Koks skaitosi jau geras o koks jau nelabai? Man kaip tulam lietuviui visvien tie 4-5% metiniu (bent jau tiek man gaunasi pasiskaiciavus viska teoriskai) is nuomos atrodo arciau ir patikimiau negu 8% is ETF’u.
   O ir siaip butu labai idomu jei kas nors parasinetu kaip Lietuvoj is NT nuomos uzdirbama, kaip ieskoma objektu geresnemis kainomis ir pan.

   1. Kai peržengi 10 + NT vienetų,tai šiokia tokia patirtis nori-nenori ateina. Nenorėčiau svetimo blogo savo pamastymais apie NT uzurpuoti. Duosiu patarimą – pasinagrinėk NT rinkos (nuomos ir pardavimų) statistiką 2000-2019 m. pamečiui pagal rajonus, pagal statybos metus. Jei turi bent vidutinę galvą (čia aš tokia saviškę laikau) daug atsakymų savaime ateis. Šiais laikais gyvenant Vilniuje ir nesant sanam/ligotam griekas nepadaryti pliuso neblogo iš NT/ETF/P2P/ akcijų ar dar kažko (tik nuo išteklių, žinių ir noro priklauso). P. s. Blogo autoriaus Giem paveiksliukas man su šaudykla (konkrečiai Pamarazių k. esančia) asocijuojasi. Jei bus kada noro su graižtviniu su optika/lygiavamzdžiu ar Glock 17 pasibandyt/pasivaržyt – rasim bendrą kalbą 🙂

   2. Hah. Teisingai paveikslėlio vieta parašyta.

    Varžytis negalėsiu, neturiu jokių įgūdžių, nes buvau tik kartą, buvau labai nustebintas. Kas niekad nebandė – labai siūlau.

    Kokia galia rankose. Ir atsakomybė tuo pat metu. Kyla visokių minčių. Kai tokį daiktą, laiko 14 metų veikėjas Afganistane.. Supranti, kaip Lietuvoje gera.

   3. Nereik perlenkt. Ten kapsulė, plius tūtelė su kažkiek parako, kulka vienokios ar kitokios formos. Ir viskas. Jau nuo 16 amžiaus panašus principas. Bet kažkas yra. Šaunamas ginklas vienu iš civilizacijos lūžių yra įvardijamas. Aš būčiau šalininkas, kad LT jaunimas (abiejų lyčių) tiek finansų, tiek šaudymo pradmenis turėtų. Būtų antra Šveicarija 🙂 aš chebrai šaudykloj įrodžiau, kad mano per valandą apmokyta liesa pana iš pozicijos su šiuolaikišku šautuvu gali taikliai šauti. T.y. realybėj iš paslėptos pozicijos ji gali bet kokį savo bicepsais susižavėjusį „rembo” nesunkiai „nuimt”. Keičiasi laikai 🙂 uždirbt ir taikliai šaudyti gali visi. Tik noro reikia.

   4. Na, turi patikt. Man pati idėja, kiekvienam į rankas duoti ginklą kažkaip nėra visai gera.

    Gal jeigu būtų Šveicarijos moralė.

    Anyway. Tinkamoj aplinkoj apmokant – būtų geras įgūdis. Visiems, kas neturi balto bilieto.

   5. Ober Haus, Aruodas.lt statistika daug duomenų duoda. Nepatingėk paieškoti. Istorinis pelningumas nuomos 4-6 %. Buvę ir apie 10 % atskiruose rajonuose ir segmentuose . Aš 7-12 % ribose buvau (esu), bet į mažėjimo pusę.

 7. NT tai ne tik pasyvus investavimas, tai ir darbas. Visada iš pajamų atskaityčiau algą kiek manau esu vertas, o likutį vadinčiau pasyviomis pajamomis. Turi žmonės ir užsienyje NT, tai moka komisinius valdančiai įmonei, o likutis jau jų pasyvios pajamos.
  Apie gyvenimo būdą – sakyčiau ką vienas sau leidžia kito gi net nedomina. Esu visiškas pacifistas ir ginklų neliečiu. Bet mokykloje lankiau šaudyklą…Automobiliai per daug niekada nedomino, jokia technika. Knygos – viso gyvenimo palydovas. Kalnai nuosekliai keitė požiūrį į pasaulio suvokimą, prasmę, gyvenimo tikslus. Įtikėjau tvariu gyvenimo būdu, kai supratau kiek šiukšlių sugeneruojame savo „civilizuotu” gyvenimu lyginant su klajoklių gentimis Tianšanyje, Pamyre. Jurta neturi spynos ir tai daug pasako, vaikai krykštauja nesugadinti smartscreeninternet priklausomybės, nes (dar) nėra interneto, elektra tik iš saulės elementų šviesai gūdžią naktį ar tv iš lėkštės žiūrėjimui (čia jau retas turtuolis). Kaimenė gyvenimo esmė ir jų retų pajamų išleidžiamų miltams šaltinis. Jako pienas ir mėsa maitina, vilna rengia ir namą dengia, mėšlas virsta kuru maisto ruošimui ir šilumai, nes joks medis ten neauga. Tačiau sutinku, kad žinios jų ribotos, pritaikomos tik klajokliškam gyvenimui, o medicinos nebuvimas gyvenimą ten daro daug trapesniu.
  Užteršiau svetimą dienoraštį.

Leave a Reply

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.