Liepa ir rugpjūtis 2021

Vasara baigėsi, baigsis ir poilsis.

Buvau prie jūros, maudžiausi, vaikščiojau, praleidau daug laiko su šeima. Savaitgaliai visi gamtoje. Vakarais – krapščiausi sodyboje ar namuose. Puikus laikas. Life is good!

Portfelis mažai pasikeitė, liepą nukrito, rugpjūti kiek pakilo, Interactive Brokers portfelio dabartinė vertė svyruoja aplink 67k. Jeigu nebus didelių pokyčių, norėčiau šiais metais pasiekti 75k. Daug pinigų papildomai neinvestavau, nes uždirbau mažai (šią vasarą kaip niekada daug ilsėjausi), nemažai išsileidau atostogų metu potyriams ir nuotykiams, o ir rudenį prasideda būreliai, mokykla, darželiai, reikia atsidėti.

Buvau prisėdęs daugiau rašyti apie „poor man’s covered calls” ir „spread’us”, tačiau parašęs perskaičiau ir ištryniau. Yra daug geresnės literatūros angliškai, o tiem, kas nesugeba susirasti ar pasiskaityti, opcionai nerekomenduojami. Lietuviškai nemaža dalis terminų skamba keistai (mano vertimas..), plius nenorėjau gaišti laiko grafiniam atvaizdavimui, o tai yra svarbu.

Manau, kad pats pasiekiau pakankamą motyvaciją toliau investuoti, nepaisant portfelio svyravimų. Mano, kaip žalio naujoko sprendimai, turėtų mažai rūpėti kitiems žmonėms, nenoriu niekam nieko per daug pasakoti, nes atsiranda kopijuojančių, kurie po to netekę pinigų nelabai draugiškai elgiasi (o neigiamų emocijų aš vengiu, nes teigiamų reikia patirti 3x daugiau). Ir šiaip, svetima nuomonė, kad kažkas yra ar nėra gerai, nelabai man įdomi. Internete žmonės labai mėgsta mokyti nemokytus.

Tausosiu savo negatyvo rezervą situacijoms šeimoje (vaikai yra awesome negatyvo skleidėjai, todėl reikia dirbti su savimi).

Tikslai išlieka, motyvacijos daug.

Puslapis daugiau laiko bus tuščias, gal kai susikaupsiu brūkštelėsiu apie resursus, kuriuos naudoju gyvenime.

Mėgaukitės gyvenimu. Lietuvoje, dar niekada nebuvo taip gera.

10 minčių apie “Liepa ir rugpjūtis 2021

 1. Sveikas,
  Rugpjūtis panašu visiems panašus – atostogos, kalnai, jūra 🙂 rugsėjo darbai taipogi panašūs – vaikų adaptacija darželiuose, pirmosios rudeninės slogos…
  Liūdna, jog kiek pristabdote rašymą, nes turit įdomių minčių ir pastebėjimų. Lauksim kitų įrašų.
  Sėkmės siekiant metinio plano!

 2. Tikra tiesa – internete žmonės labai mėgsta mokyti nemokytus. Vieni iš altruizmo, kiti iš išskaičiavimo. Rezultatas tas pats. Todėl jei nesi sukčius, nereikia stengtis būti ir geruoju samariečiu. Visiems neįtiksi, o susinervinti progų bus. Patausokite sveikatą ir nervus. Negaliu ir pats daug rašyti, bijau kad mano patirtis kitiems nepasirodytų kaip pamokslas.

 3. “Buvau prisėdęs daugiau rašyti apie „poor man’s covered calls“ ir „spread’us“, tačiau parašęs perskaičiau ir ištryniau.” – gaila gaila, būtų įdomu paskaityti. Tokios informacijos lietuviškai niekada nebus per daug. Gal visgi kada pasikeis nuomonė (tikiu, kad juodraščiai liko, susikaupsite ir pabaigsite kada nors :)).

 4. Rinkos dabar išprotėję.
  Neša į viršų nesveikai US, net ir vietinėje dedasi seniai matyti dalykai (ypač estai šluoja, bet kokiomis kainomis akcijas).
  Neteko turėti tokių uždarbių (aišku teorinių, kol neparduota), net teoriškai nesvajojau, bet balius kažkada
  turi baigtis. Taip būna visada.
  Visada skaitau tiek Giem, tiek Sprendimą.
  Manau gera mintis nerašyti, bet ko, kad užimti turinį. O Jūsų gyvenimiškos mintys, visada įdomios.
  Manau esate geras žmogus.
  Sėkmės.

Leave a Reply

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.