Ateitis

Šiandien šeštadienis. Siūbuoju į priekį ir atgal, kartu su žmona ir savo trim vaikais ant supynių sodyboje, žiūriu kaip rudens nuspalvinti medžiai meta šešėlį ant ežero, į kurį leidžiasi saulė. Gera šiandien diena buvo. Nupjoviau žolę, toliau savarankiškai bandžiau tverti tvorą aplink dalį sklypo, dažiau smėlio dėžę, supynes ir kelis suoliukus, tikrai daug laiko buvau su vaikais, išsimaudžiau ežere (8° vandens temp.). Buvo atvykę giminės ir draugai. Ta proga pavalgiau už praėjusią savaitę (ir dar už ateinančią į priekį, ačiū nuostabiai gaminančiai uošvienei). Ryt vėl nebloga diena, toliau smagiai darbuosiuos kieme, eisiu su vaikais į mišką pasivaikščioti, susitinku su gerais draugais. Valio. Gal dar vakare įjungsiu TV, pažiūrėsiu kokį filmą su šeima. Bet poryt – pirmadienis.

Poryt – sunkus darbas iki nakties. Ir taip kiekvieną darbo dieną nuo pirmadienio 6:45 iki penktadienio 21h (o kartais ir ilgiau). Kad ir kaip man patiktų mano darbas, laisvalaikis man patinka labiau. Turiu gana daug hobių, tikrai norėčiau dirbti mažesnę dienos dalį.

Jeigu turėčiau daugiau laisvo laiko, aš :

  • Dar daugiau skaityčiau (kasdien skaitau po 1-2 valandas. Kai stoviu prie raudono šviesoforo, kai valgau pietus ar vėlyvą vakarienę, kai klausau nuobodžių kalbų per susirinkimus darbe. Norėčiau skaityti 3-4 valandas kas dieną. Kiekvieną dieną išleidžiama tiek knygų, kiek ko gero per gyvenimą neperskaitysiu, bet bandyti reikia!
  • Rašyčiau web novel (fiction, o gal net ir knygą). Tai sena mano svajonė, kuriai tikriausiai skirčiau 1-2 valandas per dieną. Po kurio laiko tikrai taptų ir papildomų pajamų šaltinių. Esu prieš kelis metus parašęs apie 40 puslapių angliškos fantasy, patalpinau mėgėjų puslapyje, visai buvo geri atsiliepimai. Dar dabar prisimenu, kaip smagu buvo skaityti komentarus su pasiūlymais.
  • Sportuočiau. Dabar mano sportas – lipimas laiptais ir vaikščiojimas darbe (stengiuosi visada viršyti 10000 žingsnių per dieną). Norėčiau kiekvieną dieną daryti mankštą ryte, apie 30 minučių ir intensyviai sportuoti apie 1 valandą vakare. Geriausiai, jeigu tai būtų galima padaryti su šeima ar draugais. Visai patiktų važiuoti į baseiną su visa šeima arba eiti šokti su žmona. Labai norėčiau kiekvieną savaitę nors vieną kartą su šeima nueiti į baseiną, 2-3h. Ir dabar nueinu, bet labai retai. Nes reikalai.. Renkuosi kitą laisvalaikį su šeima. O baseinas būtų sveika!
  • Mokyčiausi groti pianinu. Dar viena sena svajonė. Artimiausiu metu planuoju įsigyti skaitmeninį pianiną, pradėti mokytis savarankiškai, kartu su vyriausiu vaiku. Žmona moka groti, padėtų. Jeigu vaikui patiktų, eitume pas mokytoją. Gerai pianinu grojantys žmonės man visada atrodė super patrauklūs ir šaunūs. Tam skirčiau po valandą kas dieną.
  • Keliaučiau. Gal ne tiek po tolimą užsienį (esu tikrai nemažai keliavęs, daug su darbo reikalais, nemažai, kai buvau studentas), labiau patiktų vaikščioti ar važinėti dviračiu po Lietuvos miškus, pajūrį, artimus kraštus. Gal ne kiekvieną dieną, bet bent savaitgaliais. Ir „hikint” su vaikais. Žmona norėtų pakeliauti po pasaulį. Patogiai. Tam reiktų ir laiko ir pinigų. Kiek? Manau tiek pat, kiek reikia gyvenimui Lietuvoje. Mes tikrai neprašom taurės Dom Perignon pasitinkant mus viešbutyje. Mano žmona kategoriškai atsisako emigruoti (man buvo planų ir pasiūlymų, su keliais kartais didesne alga – savo rankose laikiau pasiūlymą, kur buvo 5500 eurų bazinis atlyginimas, plius priedai už papildomą krūvį, realiai per 200 valandų darbo mėnesį (1,25 etato) ~7500-9000 eurų, priklausomai nuo naktinių, savaitgalinių ir šventinių valandų). Kai po ilgos diskusijos namuose buvo pasiūlyta važiuot vienam ir negrįžti, supratau žmonos poziciją 🙂
  • Eičiau į teatrą. Ir dabar einu, bet labai retai. Norėčiau dažniau. Ir į kino teatrą norėčiau. Einu ko gero 1 kartą per metus.. Ir į visokius koncertus norėčiau, bent kelis kartus per metus (į didelį, masinį festą?). Manau į savaitę 1 išėjimas „pasikultūrinti” būtų pakankamai. Jeigu ne draugai, kurie gyvena mieste ir galimybė eiti į renginius, pilnai svarstyčiau galimybę gyventi mažame miestelyje. Na ir žmonos noras, bei galimybės vaikų lavinimui.
  • Gaminčiau maistą. Norėčiau rasti laiko pasigaminti sveiko naminio maisto. Žmona tą daro puikiai, bet vienam nuolat gaminti nėra lengva. Negaliu sakyti, kad man tai patinka, bet norėčiau dalintis daugiau buities darbų. Kai pareinu namo po 12-14h darbo dienos, nebesinori nieko gaminti. Tinka pica, kiaušinienė ar virti grikiai. O būna kad darbe praleidžiu ir po pusantros paros. Tada suryju viską ką randu šaldytuve ir griūnu į lovą. Pusė valandos per dieną.
  • Dirbčiau sau patinkantį darbą. Tą patį, kurį ir dabar dirbu. Tik norėčiau dirbti 4-6h į dieną, arba 2-3 ilgas dienas per savaitę. Iš esmės galėčiau ir dabar susimažinti krūvį, bet šeimą išlaikau aš, žmona pajamų dabar beveik neturi. Gyventi norisi patogiai. Neramu dėl ateities, santaupų neturiu, paskola didelė. Pardavęs butą, sodybą galėčiau nusipirkti namą kur mažesniame miestelyje, bet santaupų padoriai gyventi ilgam neužtektų. Todėl reikia dirbti. Būtų smagu dirbti kartu su bendraminčiais, gal būt pačiam sau (privatus konsultacijų versliukas).

Tam, kad galėčiau daugiau laiko skirti tiems tikslams, man reikia įgyvendinti šiuos finansinius uždavinius :

  • Grąžinti buto paskolą (174000 eurų) – tada turėsiu 4 kambarių būstą Vilniaus centre, savo 5 asmenų šeimai ir poilsiui sodybą (ji ir šiuo metu be paskolos) 30 km atstumu nuo buto vasarai ir savaitgaliams. Poilsiui kaimo sodybose ar pajūryje prie vandens man vasarą nei laiko, nei pinigų leisti nereikia, nes visa tai turiu šalia miesto. Draugai ir vaikų draugai atvažiuoja pas mus, vasarą ko gero keliaujame mažiau, negu kitais metų laikais. Gyvenu ten. kaime, beveik pastoviai nuo gegužės iki rugsėjo mėnesio. Bent jau nuo trečiadienio iki pirmadienio ryto (su visomis gyvenimo kaime peripetijomis). Vien ko vertas miegas atvirais langais, kai girdi medžius, vėją ir t.t (įeina ir tolimas traukinio audimas, ir greitkelis Vilnius – Kaunas už kelių kilometrų, ir bumčikai vieną kitą kartą per vasarą, prie netoliese esančio kito ežero.)
  • Nuosavas verslas su draugu/draugais – konsultacinė veikla (asmeniškai reikia sutaupyti apie 30000-40000 eurų). Tęsti tai ką darau dabartiniame darbe, bet be daugybės vedėjų, viršininkų ir „viršaičių”. Būtų daugiau pinigų už praleistą laiką ir mažiau streso, bei trumpesnė pati darbo diena. Progresuoti specialybėje, gal neprogresuočiau taip sparčiai, bet pakankamai to progreso man ir dabar. Norėtųsi tiesiog mėgautis tuo, ką darai gerai (tą darau ir dabar, bet labai nemažai darbo gaunu „iš oro”, kurio neturėčiau daryti).
  • Šeimai reikalingi du automobiliai. Vienas – 4 varomų, skirtas važiuoti į sodybą, kai kelias ypač blogas ir retkarčiais mieste. Dabar turiu Subaru Forester XT (labai patenkintas, tik benzino kaina nepatinka). Laikysiu kol supus arba susprogs. Saugumas ir t.t nelabai svarbu, nes važinėjama mažu greičiu, netoli. Antras – taupus ir talpus minivenas. Tolimesniems reisams. Tokį turiu, bet labai jau seną. Per 4-5 metus norėtųsi pasikeisti į naujesnį, saugesnį. Autostrados ir užsienio keliams. Čia svarbu ekonomija ir saugumas. Manau reikėtų kokių 15000 eurų.
  • Portfelis generuojantis apie 2000 eurų grynųjų, susimokėjus mokesčius, pridedant infliaciją. Pensijiniame amžiuje Sodros pensija + mano portfelis, turėtų pakakti oriam gyvenimui, patenkinama mano šeimos norus. Jeigu anksčiau – realiai skaičiuojant, tokia suma sunkiai pasiekiama – reikalingas apie 600 000 eurų portfelis (gana konservatyviai skaičiuojant). Tai aišku labai svyruotų. Bet vis dar dirbant (mažesniu krūviu), dviese kartu su žmona, portfelio dydis smarkiai sumažėja. Nežadu nustoti dirbti, nes man tai patinka. Manau dirbdamas puse etato, pasirinkdamas kur geresnės sąlygos ir dabar sugebėčiau uždirbti 1000 eurų. Manau, kad sugebėsiu ir ateityje (o gal ir daugiau). Žmona – nori dirbti kiek mažiau, bet nors 1-2 dienas per savaitę iš namų išvažiuoti norėtų.

Reikalavimai portfeliui: stabilus, saugus. Man labai patinka obviousinvestor.com portfelis. Šiuo metu tik pradedu domėtis, planuoti, skaityti. Aišku, paskutiniu metu beveik visi blogerių rodomi rezultatai – maloniai nuteikia. Nėra žinoma, kaip bus ateityje, bet toks stabilus kaip obviousinvestor portfelis – nėra dažnas. Jis 25% portfelio skiria pasaulio akcijoms, 25% obligacijoms (ar panašiai), 25% REIT, 25% auksui. Šiuo metu (kol nesu tikras, kur tiksliai investuoti, pinigus nukreipiu į kredito unijas, su ~1,8% palūkanomis. Mano būsto paskolos bendra kaina 2,01%. Jeigu kaupti tik kredito unijose, tai labiau apsimoka greičiau grąžinti būsto paskolą. Turiu generuoti daugiau negu 2% 🙂

Po ilgų pokalbių su žmona (o ji labai svarbus koordinatorius ir mūsų bendro ir laimingo gyvenimo planuotojas), sutarėme, kad svarbiausia – balansas ir pakankamai nedidelė rizika (geriau neuždirbti tiek daug, bet didelės dalies portfelio netekti nesinori). Mums abiems labai svarbu – politinė rizika. Nėra mūsų mažoje šalelėje labai jau stabili padėtis. Su antra puse sutarta – 25% portfelio skiriama pasaulio akcijoms (arba panašiai), 25% fiziniam auksui (arba ETF, bet labiau renkamės fizinį – diversifikuojant saugojimo vietas). 25% REIT arba analogas (svarstome ir su NT dirbančius P2P). Ilgalaikėms obligacijoms skirti 25% šiuo metu nesinori (panašiai gerumo, kaip ir kredito unijose). Tai mano pasiūlymas buvo skelti šiuos pinigus į dvi dalis, vieną jų mesti į P2P, kitą- į kredito unijas. Juk tiek nemažai žmonių rodo puikius P2P rezultatus, norisi „atsiriekti”. 🙂

Svajonė ir tikslas taupymui būtų pastoviai skirti 2000 eurų per mėnesį (pagal mano planus, realu bus nuo gruodžio mėnesio). Per metus turėčiau sutaupyti 24000 eurų.. Po metų – analizuoti, perskirstyti ir esant reikalui strategiją pakeisti.

2000 eurų kas mėnesį paskirstyčiau:

  • 500 eurų fiziniam auksui (arba jo ETF, dar reikia pasigilinti – turiu laiko). Bet linkstu prie fizinio.
  • 500 eurų pasaulio akcijų ETF (reikia išsirinkti kuris ETF, gal Vanguard FTSE All-World, o gal du: pvz. iShares Developed + Emerging ETF, pagalvoti, nuspręsti pagal TER ir brokerio pirkimo/pardavimo kainą – tikriausiai IBKR)
  • 500 eurų REIT (ETF arba P2P su NT). Manau per pusę.
  • 500 eurų P2P/Kredito unijoms. Manau per pusę.

Dar galutinis planas nesusidėliojo, nes žmona norėtų labiau investuoti į maistą, energiją ir auksą.

Planas toks. Reikia, kad susigulėtų. O tada liks tik imtis veiksmų 😉

11 minčių apie “Ateitis

  1. Va – NHCBHFFT -Tamstai vietinės biržos REIT. Man jis patinka, pakankamai likvidus, ir aš jo šiek tiek pasipildau kas mėnesį jau antri metai. Moka dividendus kas ketvirtį. Nemarinuok pinigų kredito unijose.

    1. Ačiū labai. Pažiūrėsiu. Kredito unijos pasirinktos, kad būtų galima per dieną pasiimti 90% indėlio, be jokių papildomų problemų (juodai dienai atėjus).
      Tikrai įvertinusiu ir tamstos pasiūlymą.

  2. Kietas postas, gražios svajonės 🙂 Atrodo, kad grass is greener on the other side. Džiugu, kad pradedi daryti, tai ką nori, o ne atidėlioji rytojui. 🙂

    Gal teko domėtis kaip veikia fizinio aukso pardavimas?

    1. Ačiū už komentarą.
      Nesidomėjau, kaip veikia namuose laikomo fizinio aukso pardavimas, nes nesiruošiu jo namuose laikyti. Ir visi luiteliai, luitai ir monetos, kuriuos galima įsigyti Lietuvoje, kažkiek mažiau domina – labai didelis „spread” tarp pirkimo ir pardavimo.
      Šiaip planuoju ir pirkti, ir saugoti auksą pas patikimą, didelį, tarptautinį pardavėją. Yra keli tokie internete. Pasiskaitysiu, pasiskaičiuosiu. Pas tokį, pas kurį ir parduoti „atgal” galima. Plačiau apžvelgsiu, pasidomėsiu ir gal parašysiu atskirą postą.
      Mane dar domina ir mokesčiai perkant/parduodant auksą.. Šiaip aukso pirkimas-pardavimas man dar nėra visai aiškus. Gerai, kad užklausei – užklausiu VMI apie mokesčius, pvz. 1) jeigu su aukso pirkimo/pardavimo/saugojimo mokesčiais kaina gautųsi didesnė negu pardavimo; 2) jeigu pardavimo kaina būtų didesnė (t.y. būtų realus uždarbis). Ar skaičiuosis GPM, kaip skaičiuosis ir t.t.

      Va tamsta man patark, kur investuoti P2P. Ar verta išskaidyti per 5 įmones po 100 eurų (mano gal būtų toks pasirinkimas), ar geriau viena ar dvi stambesnėmis sumomis (papildant kas mėnesį).
      Ir nepasirenku ETF. Būtinai išsirinksiu, nes noriu pradėti „trupinti” ir kaupti ir ETF. FTSE All-world ar iShares Emerging+Developed 2 ETF.
      Sprendimas davė puikų pasiūlymą dėl REIT. Metų grąža – ~10%. Aišku, apmokestinant dividendus sumažėja, bet jau panašėja į P2P grąžą – ir investuoti į didelį verslą. Tik valdymo ir kt. mokesčiai nemaži. bet žiūrint long-term..

      1. Jei didelis spreadas, tai klausimas kaip stipriai apsimoka laikyti fizinį auksą ilgu laikotarpiu, jei ant komisinių dalį grąžos gali tekti palikti. Aš aukso pirkimo/pardavimo taip pat nesuprantu, tad patarti irgi negaliu.

        Dėl išskaidymo P2P – tavo asmeninis pasirinkimas. Gali per penkias skaidyti, gali per vieną, kol sumos mažos. Nemanau, kad verta vargti ir iškart per penkias atskiras registruotis, nes skirtumą pajausti gali būti sunku. Aš ėjau keliu, kad įsigilinu į vieną platformą ir, jei noriu kažko naujo, bandau naują. 🙂 Penkios iškart gali būti overwhelming. 🙂

        Dėl ETF siūlau Boggle knygą paskaityti, padės susidaryti geresnį vaizdą.

        REIT kietai, nes nuomos pajamos. Panašus principas ir Reinvest24 platformos.

  3. Paskaičius blogo įrašą pasidarė gaila vaikų. Pats turiu du ir laukiam kitais metais trečio. Man jau dabar sąžinė graužia kad mažai skiriu jiems laiko grįždamas pusę šešių vakaro ir norėtųsi dirbti mažiau, bet čia kai paskaičiau.. Kaip suprantu vaikai tėvo praktiškai nemato darbo dienom, nebent eina miegot 12val nakties. Ir viskas vardan ko, kad būtų babkių brangiam subaru XT, kad būtų galima erdviai gyventi miesto centre ir tikėtis jog po daug metų bei stipriai pataupius bus galima mažiau dirbti, nors tuomet vaikai bus dideli, jiems tėvo laiko nebereiks.

    1. Ačiū už komentarą.
      Tikrai laiko su vaikais praleidžiu mažokai. Bet!
      Laikas minutėmis nėra taip svarbu, kaip pačio laiko praleidimo kokybė.
      Pagal atliktus tyrimus Lietuvoje, vidutinis tėvas ir mama kokybiškai su vaikais būna tik 6-15 mins per dieną!
      Tikrai manau, ir žinau, kad aš su vaikais kartu ir laiko smarkiai daugiau negu average tėvas praleidžiu, ir mano buvimas su jais labai smarkiai labiau orientuotas į vaiko saviraišką, laisvę, norus. Jie auginami su didele meile ir pagarba jiems.
      Savaitgalį, kartais ir savaitės eigoje esant laisvai dienai, su jais būnu tiek, kiek dažniausiai kiti tėvai būna per visą savaitę (o gal ir kelias). Ir kontaktą su visais savo vaikais ir ryšį turiu tikrai gerą (ir nenoriu lyginti, bet mano vyriausias jau ateina patarimo ir padiskutuoja, kaip elgtis. Leisiu-neleisiu pas mane nėra..)
      Tiek darželyje, tiek aplinkoje matau kaip didelė dalis tėvų supranta buvimą su vaikais.. Iš seno buto iš dalies ir išsikrausčiau, nes artimoje aplinkoje buvo per daug tokių elgesio pavyzdžių.

      Jeigu esate tikrai „geras” tėvas, žaviuosi jumis. Bet jeigu tik norėjote pamokyti mane, tai be reikalo. Paskaitykite, mano įrašą „Kas yra laimė”.
      BTW. Mano subaru xt yra 2003 metų, kainas pažiūrėkite autoplius (nzn ar pačio automobilis nėra kelis kartus brangesnis).
      O gyvenu centre, nes vaikus į darželį nuvedu šiltuoju metu laiku pėsčiomis, į būrelius irgi. Ir mokykla yra šalia namo. Jokiame kamštyje mes nestovime. Manau tai kur kas geriau, negu kas dieną vaiką vežioti po pusantros valandos į priekį ir atgal. Taip saugau savo ir vaikų laiką.

      Darbą pradedu 6:30. Tai mano visa darbo diena gali baigtis 19h. Čia dirbant ilgai. Aišku, nuo rugsėjo, dirbu dar daugiau, nes dirbu vienas šeimoje. Planas šitaip dirbti dar metus-du, kol žmona grįš į darbą (ji dirbs puse etato), šiuo metu ji praktiškai 24/7 su vaikais. Šešti metai, su pertraukomis.
      Po to kai ji išeis dirbti aišku, bus finansiškai saugiau, tai mažinsiu krūvį.

      Gyvenimų daug. Jie įvairūs. Žmonių daug. Žmonės skirtingi, su skirtingu pasaulio, laimės suvokimu. Ir vertinti nežinant galima, bet nebūtina. Nes atrodo keista ir kartais kvaila.

  4. Vaikai su tokiu Tėvu saugūs. Ir jei tik bus gabūs pasieks ko nori su tokia pagalba

  5. Paskaiciau. Wow, mes gyvenam senamiesty, incomas dirbant abiems siek tiek mazesnis nei mineta irase, bet man rodos kad gyvenimas lengvesnis.
    – Klausimas ar nepersistengiate per stipriai kad galetume pajudeti i FIRE?
    investavime viena svarbiausiu komponenciu laikas, ir susidaro ispidis kad sita dali norite nuhakimti, gali taip buti?
    Ar gali buti butent del ir portfelis yra konservatybus? Kaip kazkas sake jeigu skrandis negali atlaikyti akciju 50% kritimo, palikite akciju rinka ir negadinkite sau gyvenimo nes ilgainius liksi prie suskilusios geldos.

    Del darbo: man rodos jau senokai suprasta kad iki 30m tokiais kiekiais dirbti dar galima bet paskui…nuvarytus arklius tieaiog nusauna juk. O maziau juk yra daugiau pasiekus tem tikra profesionalumo lygi.

    O del vaiku: kiekvienas renkasi, bet ar svarstete kokia itaka bus padaryta santykiui su vaikais kai pirmus ju metusnebusite nieko nuveike is esmes?as pagalvoju apie savo vaiku paauglyste ir suprasdamas kad viskas bus tiesiog freefall’e isliks tai las bus icementuota per laika iki to paauglystes:)
    Kitas dalykas- man pasirode nesazininga leisti zmonai buti vaiku atostoguose du kartus is eiles, todel antra vaika peremiau ir buvau pirmas bicas savo korpe isejas i tevystes atostogas. Tai buvo vienas geriausiu mano gyvenimo sprendimu.

    Klausimas: ar turite gyvybes draudima? Kaip zmona jaustusi jeigu tektu skirtis?kokius pasirinkimus ji turetu? Ar galimi pasirinkimai gali pradeti itakoti jusu santykius? Koks vaiku supratimas kas yra mama ir kas seimoje dirba.
    Atsakymu nereikia.

    Toks jausmas jog skubate sugyventi/uzdirbti/pasiekti bet skipinat visa procesa, kuris nepaisant kad nera pats lengviausias gyvenime su mazais vaikais, gali buti kur kas ramesnis ir daug smagiu prisiminimu. Linkiu jums tokiu kuo daugiau.

    Paskutinis dalykas, tai ar jus laimingi VISI gyvendami taip kaip gyvenate? Ar laimingo gyvenimo laukiate veliau? Jei taip po kiek metu?

    Idomus irasas skatinantis pagalvoti daugiau apie svajones ir gal net surasyti jas ant lapo.
    Sveikintinas drasumas taip dalintis visomis detalemis ir paskui aiskintis no name’ams apie savo pasirinkima.

    Sekmes rasant akivaisdziai turite talenta:)

    1. Ačiū už komentarą.
      Jis puikus, tikrai daug minčių sukelia. Ilgas jūsų komentaras, sunku į viską atsakyti, o ir minėjote, kad nereikia.

      Finansai mūsų tik gerėja, dėl fire mes nesiparinam. Taupau tik prabangos prekėms ir ne reikalingiems daiktams. Komfortui, lavinimui, emocijoms ir patirtims netaupau. Siūlau paskaityti mano labai ankstyvą postą „Kas yra laimė?”. Esu vyrukas iš kaimo, vėliau nedidelio miesto, tėvai juodadarbiai darbininkai, man buvo skirta mažai laiko, augau ant asfalto. Norėjau kitokio gyvenimo, reikėjo keistis 🙂 Viską ką turiu (ir galvoje, ir patirtis, ir materialiai) – mano pačio darbas.

      Mūsų šaunioje šeimoje santykiai tvirti ir paprasti. Daug kalbam, žinom apie vienas kitą tikrai daug (turiu omeny asmenines savybes, džiaugsmus ir nusivylimus). Sprendimus priimame po diskusijų ir visi kartu (vaikai irgi aktyviai dalyvauja), todėl gyvename labai ramiai, gražiai. Realiai, tai niekada taip gerai, kaip šiais metais dar negyvenome. Jeigu ne dūmai mūsų tėvų šeimose, tai iš viso būtų puiku. Kitavertus, gal dėl tų dūmų mes taip ir sutariam.

      Nežinau kaip bus vėliau, kol kas su vaikais santykiai puikūs. Aš tokių neturėjau. Kartu su jais praleidžiu tikrai daugiau laiko, negu mano ar žmonos tėvai praleisdavo su mumis, negu mano daug mažiau dirbantys draugai praleidžia.. Negu nemaža dalis visuomenėje žinomų „puikių tėvų”. Nenoriu lygintis ar teisintis, bet šeima man jautriausia tema. Tikslingai kiekvieną dieną stengiuosi kiekvienam vaikui skirti bent po 20-30 mins Nenutrūkstamo dėmesio. Kas yra 3 kartus daugiau negu Lietuvos vidurkis.. Valgymas prie stalo, TV žiūrėjimas ar buvimas visų kartu nesiskaito. Labai dažnai sėdi visa šeima vienam bute, bet tėvai vaikų net neklauso, užsiima buitimi.. Vaikai ir šeima man prioritetas. Daug apie santykius skaičiau, dirbau su savimi, kad mūsų šeima nebūtų kaip mūsų tėvų ar kai kurios iš artimos aplinkos.

      Dar kartą ačiū už komentarą. Leidote man apmąstyti ar tikrai gyvenu, kaip noriu.

      Panašu, kad taip.

Leave a Reply

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.