Gegužė 2021

Dar vienas neigiamas mėnuo.
Šį mėnesį, padariau labai nemažai pakeitimų. Sumažinau VWCE, aukso, FLOW, VIRT, CEQP.PR dalį. Padidinau biotechnologijų įmonių dalį. Kodėl? Nes noriu, nes taip įdomiau, nes žmona taip nori. Investavimas šiaip neturi būti įdomus, turi būti nuobodus – kaip dažai, kol džiūna, bet jeigu turi nedidelį supratimą, apie kažkurią sritį, galima bandyti koncentruoti savo investicijas ten.. Daug visokių priežasčių galiu privardinti, tačiau pagrindinė – savo nedideles investicijas nukreipiau ten, ką suprantu ir kuo tikiu (kas yra nelogiška ir neracionalu). Kažkaip dūšioj smagiau, kai kompanija, kurios akcininkas esi, gydo vėžį, o ne parduoda cigaretes (pasirodo, mano žmonai – čia svarbus reikalas). Kadangi, investicijos yra mūsų abiejų, tai pasėdėjome vakare į saulę žiūrėdami, pasitarėme, ji man užsiminė, kad norėtų pinigus kreipti ten, kur žmonijai nešamas „gėris” (ESG anyone?). Nesutikau iš pradžių, bet pinigai mūsų šeimos, todėl sprendimai bendri. Supratau, kad man nesvarbu, kad atsilieku nuo indekso vieną ar kitą mėnesį, kad neturiu jokio noro skaityti apie makroekonomiką, bet dega akys ir šyla širdy, kai skaitai, kaip panaudojant RNRi išjungiamas epithelial sodium channel alpha subunit (αENaC), todėl yra šansas pilnai pagydyti cistinę fibrozę, ar kaip TK216 blokuoja EWS-FLI1 ir RNA helikazės A susijungimą, taip potencialiai žudydamas Ewing’o sarkomos ląsteles (čia pavyzdys, skaitau aš daug ir apie įvairias temas).
Šių metų duomenys. Teigiami 2.19% – kas nėra nei blogai, nei gerai. Kaip infliacija 🙂 Arba, kiek daugiau negu mano indėlis Taupos unijoje.
O moralei pagerinti – „zoom out”. Čia portfelio NAV pokyčio kreivė nuo „šeimos” paskyros sukūrimo 20-11-10 (iki tol duomenys IBKR kažkaip dingo, būtų dar geriau).
Nežinau, ar bent potencialiai įmanoma, kad taip būtų ir toliau, bet kol nedeginu savo pinigų, esu pakankamai patenkintas ir toliau darysiu, ką darau.

Puikus oras, daug darbų sodyboje, vaikai namuose. Geros vasaros!

8 mintys apie “Gegužė 2021

 1. o aš tebekariauju su savimi investuodamas: ar geriau geresnė ateitis žmonijai, ar „tikėtinai” didesnė grąža sau 🙂 kol kas 50/50 dedu…

  1. Manau laikui bėgant, vistiek susidėlios ką, kokia tai patinkanti strategija.

   Aš dar tik ieškau, kas man tinka. Šiaip nesu pastovus bičas, jeigu randu, kas patinka – gilinuosi.

 2. Visi einam skirtingais takais, bet toje pačioje girioje. Galutinis tikslas daugumos panašus: daugiau laisvės, saugumo. O kaip ten viskas susidėlio po 20 metų nežinia. Nors dabar grąžos nėra įspūdingos, bet tikiu, jog pagausi pagreitį!

 3. Mano nuomone investavimas į biotechnologijas yra turbūt vienas rizikingiausių būdų užsidirbti. Jeigu dar į ETF’ą biotechnologijų tai dar dar (arba ESG ETF’a), bet atrinkinėti akcijas tai iš uždarbio pusės visiška loterija. Ir aklai tikėti ką jie rašo irgi nerekomenduoju. Dar jeigu prieš kokius kelis metus kažkam buvo (man buvo) abejonių, kad ETF geriausias būdas užsidirbti investavime, tai dabar jau ant tiek daug faktų, tyrimų, matematikos, statistikos, knygų ir žmonės už tai net nobelio premijas gavo ir jeigu bent kažkiek žmogus apsiskaitęs tai turėtų net nekilti minčių pačiam atrinkinėti akcijų. Na nebent patinka kazino ir žmogui dažnai sekasi. Jaučiu apeisite Jūs didelį ratą, išbandysite visokius variantus ir galutiniame rezultate liksite prie klasikinio indeksinio ETF ir nuobodaus bet efektyvaus investavimo.

  1. Ačiū už komentarą, tikrai protingai rašote.

   Tai būtų puiki kelionė. Tikiuosi nemažai išmoksiu, tiek apie investavimą, tiek apie pačias kompanijas ir jų veiklą. Svetimų žmonių pinigais nerizikuosiu, nieko neskatinsiu, o mano klystkelius gal dar ir įdomu pamatyti kam nors bus.

   Jeigu grįšiu po kelių metų prie ETF, tai jau tikrai galėsiu sakyti, kad savo kailiu patyriau, kaip sunku pavyti indeksus 🙂

   Turiu aš tą kvailą geną, nepastovumo. Nors norisi būti konservatyviu (toks gyvenime dažniausiai ir esu), vistiek esu linkęs išbandyti naujoves. Gal žinios įgytos ir nepravers, bet aš mėgstu skaityti, o apie naujus mokslus ir technologijaa skaityti tikrai skanu ir vertinga.

 4. Na aš šalia biochemijos, bet investuoti į ją nesiryžtu, žinau, kad ten konkurencija labai didelė ir sėkmę nuo nesėkmės lydi akimirka. Dabar semiu ignitis. Visus pinigus savus ir šiek tiek skolintų beprocentinių (kito ketvirčio dividendų dydžio) sudėjau po 20 už akciją. Gal nesu toks drąsus, kaip žmonės iš traders.lt, kurie staigiai atsikratė telia ir viską sumetė į ignitį. Nemėgstu nieko pardavinėti, kaupti man sekasi geriau. O Jums matomai dar reikia pasižaisti, kol ūpas yra. Gal praeis. Nors būna visaip.

Leave a Reply

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.