Kelis kartus esu bandęs badauti. Tiksliau, tikriausiai jau penki metai, po mėnesį per metus griežtai to laikausi. Dėl kelių priežasčių. Svarbiausios būtų dvi: svorio kontrolė ir autophagy (diskutuoti galima, bet man labai logiška ir priimtina).
Manau, kad nemažai daliai žmonių tai išlieka nežinoma. Siūlau susipažinti. Tikrai verta. Sutaupo pinigų, būni sveikesnis, lieknesnis, gyvensi ilgiau, mažėja vėžio rizika, geresnė atmintis ir nuotaika. Ir ugdo valią!
Norėjau daug parašyti lietuviškai, bet yra tiek daug nuostabių, paprastai parašytų angliškų puslapių kad manau užteks nuorodos į vieną gerą.
Po to susidomėję, suras daug daug kur ir ką paskaityti. Rekomenduoju, jeigu nežinai kas yra intermittent fasting.
Prie šito dar labai tinka mažai angliavandenių turinti dieta. Arba norint greitesnio svorio metimo – ketogeninė dieta. Geras poilsis, padorus aktyvumas, protarpinis badavimas, mažai angliavandenių turinti subalansuota dieta = sveikas, jaunai atrodantis, energingas kūnas ir protas.
Badavimas sviriui numesti tai yra visiškas bulšitas. Autophagy – hmmm, ermmm, na skamba kaip inovacija iš XIX amžiaus medicinos, nors gal ir nėra kažkokia tragedija.
Ačiū už komentarą. Badavimas be proto ir žinių, tikrai bullshit, nes suteiks negatyvo, efektas trumpalaikis, yoyo efektas ir t.t.
Bet.
Būtent žodis protarpinis čia viską pakeičia. Jeigu daugiau paskaitytumėt, ypač apie insulino ir gliukagono hormonų reguliaciją, tai pamatytumėte, kad tai nėra visai bullshit.
Dabar tai populiaru, suprantu, kad ne visiems priimtina. Bet tikslaus ir geros kokybės mokslo paprastai nepaneigsi. 🙂
Kokie tamstos argumentai, kodėl tai bullshit? Man tikrai įdomu, nes fiziologija ir biochemija šitą bullshit pagrindžia.
Nagi, būtų įdomu paskaityti kažkokias long term studies, apie tai kaip badavimas yra realus ir veiksmingas būdas, padedantis žmonėms numesti svorio.
Tai yra dar vienas įrankis. Toli ne gražu, ne vienintelis. Kai turi tik plaktuką – ieškai vinių. Jeigu turi daug įrankių, gali rinktis. Tikriausiai nėra nei vieno LABAI long term tyrimo, nes didelis participant drop-out iš tyrimų, ir jų power gaunasi <0,8. Kad protingai valgant (subalansuotai), plius protarpiais badaujant, galima pasiekti efektą - yra ir pavyzdžių (mano asmeninis). Aš realiai turiu problemų su mityba - šeimoje yra didelė CD rizika, sergančių. Dieną nepavalgau normaliai, tik užkandžiauju, o vakare ėdu. Jeigu sugebėčiau subalansuoti - nereikėtų jokių dietų. Bet įtemptas darbas, stresas jame, labai blogas darbo-poilsio-miego rėžimas man trukdo (kol kas). Kad laikantis šios dietos 10 metų bus gerai - nežinau. Bet per metus - 1 mėnesį rimčiau, plius kokią dieną dvi per mėnesį - man labai gerai. Pabandykit, pajausit. Jeigu išankstinis nusistatymas - tada gal ir nereikia. Kam kankintis. Bet tuščiai kritikuoti irgi nereiktų. Prašiau pavyzdžių, kad tai bullshit - nedavėt. Atkirtote paprastai.. Ir prastai.
Apie bendrai naudą - yra keli tikrai gražūs tyrimėliai. Ant greito pubmed peržiūrėjau pirmus du lapus rezultatų (o tik įvedus paiešką "intermittent fasting" yra 24 lapai, kur dar analogiškos paieškų formuluotės).
Pvz. Cell metabolism (impact factor 20+) - straipsnis Puikus, super geros kokybės straipsnis, labai gerame žurnale (turiu pilną straipsnį, jeigu domina).
Apie gliukozės reguliaciją (man aktualu ir reikalinga).
Apie riebalinio audinio pokyčius (pelių organizme) – man patinka, nes sinergistiškai veikia su šaltu dušu. Vin Hof anyone?
Apie autofagy ir antro tipo diabetą (kas pas mane giminėje).
Pradžiai užteks. Jeigu reikės daugiau – susirasite.
Kad long term intermittent fasting yra buliaus šūdas – neradau. Neradau, kad ir tai yra absoliučiai gerai. Ir neieškojau. Kiek paskaičiau seniau, tiek man užteko, kad sudimintų. Man patinka, kaip tai turėtų veikti teoriškai. Praktiškai – modelis patvirtintas. Jėga.
Plius, man asmeniškai nereikia duomenų, apie tik svorio metimą. Norint mesti svorį – aš galvoju – „daugiau judėk, mažiau ėsk”.
O šiaip – super. Ir ačiū, kad pakomentuoji.