Wise – (ne) tik pavedimai

Dėl įvairių priežasčių, per paskutinius metus teko atlikti kelis pavedimus į US/UK/Singapūrą ir Japoniją. Dariau brangiai, per savo e-bankininkystę. Nepatiko. Be to, visą laiką norėjau turėti (banko) sąskaitą užsienyje (ne Lietuvoje esančiuose bankuose). Bandžiau žiūrėti UK, Vokietijos, USA, Šveicarijos bankus ir brokerius, bet arba sąskaitos atidaryti negalima, arba įkainiai ir reikalavimai visai prasti (turint 500k jau būtų lengviau).

Reikalavimai sąskaitai buvo tokie:

 • Saugumas
 • Paprastumas
 • Greitis
 • Išduodama banko kortelė
 • Galimybė atlikti/gauti mokėjimus iš/į visur

Po trumpų paieškų (ne tiek jau daug variantų turime gyvendami Lietuvoje), pasirinkau Wise.

Saugumas

Vartotojų atsiliepimai Trustpilot – puikūs. Įmonė reguliuojama įvairių institucijų.

Turiu draugų, kurie Wise naudoja verslui, taip pat turiu draugų, kurie gauna atlyginimus į Wise sąskaitas iš užsienio įmonių. Atsiliepimai puikūs. Wise listinguojama Londono akcijų biržoje, yra USA ADR.

Skaidrumas ir saugumas yra kompanijos kertinės vertybės. Trumpa paieška internete didesnių scam apraiškų nedavė. Support’as pakankamai geras, pasiekiamas. Dar Wise ir pažįstamas dirba (gal 5 metus).

Paprastumas

Paprastas ir jaukus UI/UX tiek web puslapyje https://wise.com/, tiek ir programėlėje. Du mėnesius testuoju, atsiskaitymai puikiai veikia parduotuvėse, internete. Mokėjau mokesčius, pirkau iš užsienio, atlikau pavedimą į Interactive Brokers. Likau tikrai patenkintas. Kainodara skaidri, suprantama. Šiaip labai geras puslapis, visa info pateikiama aiškiai ir tiksliai.

Greitis

Greitis – puikus. Iš SEB arba Swedbank į Wise – per kelias minutes. Į Interactive Brokers – per kelias valandas (tik du pavedimai). Ir pigu, iš Lietuvos į Wise, per bankinį pavedimą (SEPA) – nemokamai, iš Wise į Interactive Brokers, 500 eurų veda už 28 euro centus.. Žemiau esantys paveikslėliai suteikia informacijos, kaip veikia Wise.

Kortelė

Wise paskyroje galima atsidaryti sąskaitas skirtingomis valiutomis. Pats turiu papildęs tik EUR sąskaitą. Kiekvienai EUR sąskaitai suteikiamas IBAN numeris, galima atlikti mokėjimus, gauti pajamas ir t.t. Kaip ir operacijos įprastame banke (beje Wise nėra bankas, nesuteikia paskolų).

Esmė ta, kad sąskaitos registruojamos ne Lietuviškuose bankuose. Pvz. mano EUR sąskaita – Belgiška. Ar tai leis užsiregistruoti/aridaryti sąskaitą iš Lietuvos neprieinamame brokeryje, dar pabandysiu, nežinau.

Kortelė kainavo 6 eurus. Atsiuntė per 4 dienas. Kortelė valdoma per web/app. Atsiskaitymai ta valiuta, kuria reikia, t.y. lokalia valiuta, pirkau Lenkijoje – viskas veikė, atsiskaičiau zlotais, keitimo mokestis minimalus.

Viskas paprasta. Veikia puikiai, visos įmanomos įprastos kortelės funkcijos egzistuoja.

Neribota galimybė susikurti „Digital card”, kuri gali būti naudojama rizikingesniems pirkimams (kai nenorima atskleisti savo tikros kortelės duomenų). Jeigu kyla įtarimas, kad kažkas ne taip, kortelę galima akimirksniu ištrinti.

Man labiausiai patiko galimybė papildyti Interactive Brokers sąskaitą (tiesa, mokamai – kainavo 28 euro centus). Idėja ta, kad ir bus galimybė gauti pavedimus iš Interactive Brokers. Pvz. esant nepalankiai geopolitinei situacijai, sutriks bankų veikla Lietuvoje, nebepavyks persivesti pinigų iš IB sąskaitos į Lietuviškų bankų sąskaitas. Tikimybė nedidelė, bet man ramiau. Diversifikacija per kelias sąskaitas/korteles. Dar vienas variantas, kad iš Interactive Brokers į Wise gautos pajamos niekam nebado akių, Wise tikriausiai nepradės klausinėti, iš kur pas mane 1000 eurų iš Interactive Brokers (reddit/kituose soc. tinkluose asmenys diskutuoja, kad viskas ok gaunant pastovius pavedimus iš IB į Wise), o va LT bankai ir institucijos tikrai susidomi, po ilgesnio laiko. Dar nebandžiau bandyti atsidaryti sąskaitos kitos šalies teritorijoje veikiančiame brokeryje, gal kitaip žiūrės į Wise sąskaitą, kuri yra Belgiška ar UK/USA banke?

Draugas Wise naudoja stambiems pavedimams į Singapūrą ir Pietų Korėją, veikia gerai, pigu, greita. Atsiliepimai puikūs.

Kitas pažįstamas IT freelanceris yra gavęs atlyginimą į Wise kortelę iš US ir iš UK. Atsiskaitinėja Lietuvoje (čia gyvena), atsiliepimai irgi puikūs.

Man to užteko, kad pradėčiau kažkiek naudotis.

Galimybės

Galimybė atsidaryti 10 skirtingų sąskaitų (su visais reikalingais duomenimis gauti/atlikti mokėjimus), laikyti 53 skirtingas valiutas, vykdyti pavedimus į 80 šalių. Toks kaip ir Western Union analogas 🙂

Apibendrinimas

Šiaip produktu esu labai patenkintas, naudoju pastoviai. Ir kad nesivaiko uber hot sričių, man irgi patinka.

Ateityje, tikiuosi bus pasiūlyta ir papildoma investavimo galimybė (kaip, kad jau turi UK vartotojai – https://wise.com/gb/multi-currency-account/assets).

Palyginimo su Revolut neatlikinėsiu, nes Revolut plačiai naudojamas, apie jį daug informcijos, internetas pilnas palyginimų. Galima naudoti abu 🙂 N26, Monzo ir kt. nebandžiau, neplanuoju.

22 mintys apie “Wise – (ne) tik pavedimai

 1. Tik laikymo mokesčiai dideli, jei laikai virš 3000 eur.

  Thresholds and fees to hold EUR are changing on 18-Jun-2022:

  It’s free for personal customers to hold up to: 3,000 EUR

  It’s free for businesses to hold up to: 30,000 EUR

  Fee on anything above threshold: 0.90% per annum

  Why have our costs increased?

  Recently we’ve implemented additional verification checks to keep your money protected.

  Markets have been more volatile, which makes it more expensive for us to buy and sell currencies.

  The negative interest rates in the Eurozone mean it costs us more money to hold larger amounts of EUR for our customers.

  1. Ačiū už komentarą.
   Aha, bet visa idėja, kad galiu laikyti Interactive Brokers sąskaitoje nemokamai, o kai reikia kartą per mėnesį persivedu nemokamai ir leidžiu. O 3000€ per mėnesį, kol kas man visiškai pakanka 🙂

 2. Nesupratau nuoširdžiai (jei tai banali užpirkta Wise reklama) šio posto tikslo. Kažkoks niekam tikęs Payseros analogas. Dėl karo? Jei bus rimtų bėdų Europoje, tokie fintechai užsilenks pirmi, neturėkit iliuzijų. Dėl stambių sumų – na nežinau, ir Swede niekada nebuvo problemų. O ir neva lengvesnis požiūris veikia tol, kol nesusidomės regulaitoriai (nesenas N26 pavyzdys, kai pradėjo blokuoti sąskaitas be perspėjimo). Pavedimai į IBKR? Iš bet kurio banko SEPA nemokami, kam mokėti kad ir 28 centus? Kortelė? Anoks privalumas, jas dalija visi kas netingi, su mažesniu nei 3proc. cashback net nežiūriu. Nedidelę prasmę naudoti matyčiau nebent pavedimams už EU ribų. Šiuo tikslu ir pats pabandymui buvau sąskaitą atsidaręs. Bet čia Wise pasirodė visiškai šudinai – kur reikėjo, niekur nepalaikė pavedimų. Nekalbant apie crypto brokerius, nesugebėjo dolerių į vieną žinomiausių JAV brokerių TradeStation pervesti. Teko atsisveikinti… Viena žvaidždė iš penkių, ne daugiau…

  1. Ačiū labai už komentarą.

   Pinigų už postus negaunu, bet aš nebaisiai čia ir siūlau. Panašų postą rašiau apie bullion vault, kai tik pradėjau rašyt blogą. Tiesiog pasidalinau apie mažiau girdėtą platformą.

   Pradėjau naudoti – patiko. Sąskaita užsienio. BM bloge gi kalbėta ir apie užsienio bankus, ir apie geopol rizikas. Be Lietuviškų bankų, tai mano vienintelė sąskaita su kortele. Iš IB gali vest atgal į savas bankų kortas, arba į Wise. Neturiu jokių crypto kortelių. Todėl man čia nauja. O turėti kelis variantus yra visada gerai. Kaip ir pasirinkimo sandoris – jis kainuoja.

   Jeigu tikrai atsiliepimai jūsų tokie blogi, tai negerai, tikiuosi kažką panašaus ir aš pastebėsiu.

 3. Kazkaip tavo straipsnis paskutinis po 5men petraukos kaip reklama suejo :-).. As nuolatinis lankytojas, tikiuosi kazka pamatysim idomaus pamastymo lygiu

  1. Laba, ačiū už komentarą.

   Ne reklama čia, nekainuojanti alternatyva. Wise korta man gaunasi pigiau negu Lietuvos bankų kortelės ir planai. Anyway.

   Paskutiniu metu vėl turiu bėdų dėl sveikatos, tai mažai noro rašyt. Turiu tris pradėjęs rašyt postus, vienas gal metus jau. Neprisiverčiu.

 4. Gerbiamas Giem, negadinkit savo turinio tokiais straipsniai.. geriau ir toliau nieko negu tai.. Nors labai laukiam vėl kokybiškų ir įdomių straipsnių 🙂

  1. Ačiū. Labai kažkaip pasipriešinimo sulaukiau. Pats esu nustebęs. Produktą pradėjau naudoti, patiko. Prisėdau, aprašiau. Kaip kad seniau su BullionVault dariau. Suprantu, kad žmonės revolut naudoja, tai gal nieko naujo.

   O kokybiškam straipsniui reik motyvacijos ir laiko. Labiau gaila laiko, kurį skiriu šeimai. Blogas buvo viena iš priemonių pačiam domėtis investavimu ir su tuo susijusiais reikalais. Investavimas tapo įprastu, monotonišku reikalu, tai ir laiko mažiau skiriu. Visiškai pritariu Šešinuliai.lt dėl VWCE.

 5. Sveiki,būtų įdomu sužinoti ar mato čia sąskaitą Lietuvos antstoliai? Nes turiu bėdų su Lietuvos antosliais.ačiu už atsakymus teisingus 🙂

   1. Sąskaitas ES yra kontroliuojamos jei kils neaiškumų dėl pinigų kilmės.

   2. Kaip suprantu ir ansntoliai nemato taip? Labai aktualus dalykas man

 6. Wise kol kas gerai yra perkant Lenkijos internetinėje parduotuvėje allegro ar e.parduotuvese palaiko Google pay mokėjimus ir konvertavime iš euro į zlotus labai patogų. Paskui pasinaudojus tarpininkavimo pristatymo siuntų pristatymo dėka gauni siunta.Tik neaišku su Vokietija Paypal jie naudoja ar galima wise kortele neaišku.

 7. Deutsche bankas mano vardu sąskaitoje esamus pinigus turejo pervesti i Lietuvoje mano vardu Wise banko saskaita. Man pranešė kad turiu sumokėti 3,5% valiutos keitimui ir 8% tranzakcija ir tik tada jie praleis pinigus į saskaita.Bet bankas turejo automatiskai atskaityti nuo gaunamos sumos tuos vadinamus mokesčius ?

  1. Laba, nežinau kokį pavedimo tipą pasirinkote. Europoje visi pavedimai nemokami. Vedžiau ir iš, ir į sąskaitą. Niekad nieko nekainavo. Susisiekite su Wise support.

 8. Taip cia isgiret WISE, o as turiu kita patirti. Uzblokavo saskaita be paaiskinimo ir dingo 4650€, 3 menesiai nieks nieko negali paaiskint, tik atraso, kad palaukt ir skunda gali rasyti…atsiliepimus paskaiciau instagrame, tai ten tokiu zmoniu kaip as pilna. Wise vagys ir aferistai! Bukit atsargus.

  1. Ačiū už komentarą. Gali būti, kad yra trūkumų, bet man puikiai veikia. Tiek versle naudoja draugai, tiek asmeniškai.

   O kokia įrodo priežastį?

  2. Labas Ilona turi islaukti laiko kada grazins pinigus velos bet tikrai grazins taip buna ir su revolutu jie nori suzinoti iskur eina pajamos ar jos legalios turite tai irodyti

Leave a Reply

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.