Apie laiką, pinigus ir LEAPS

Apie laiką..

Įdomiais laikais gyvename. Covid, antivakseriai prieš avis, migrantų krizės, šeimų maršai.. O tiesa ta, kad apie didžiąją dalį viso triukšmo, išgirstu iš aplinkinių, ir tik po to pasidomiu ir paskaitau. Neskaitau pagrindinių naujienų portalų (Lietuvos), nežiūriu TV, nelabai klausau radijo. Stengiuosi net nelabai diskutuoti šiais „aktualiais” klausimais, nes mano „eksperto” nuomonė nelabai pagrįsta ir todėl nieko neverta, o be to vengiant aštrių temų, išvengi ir konfliktų lygioje vietoje, kai tau keikiant tuos neskiepytus, tavo nuostabai, artimas draugas yra įsisenėjęs antivakseris, pastoviai besireiškiantis ta tema socialinėje erdvėje.

Eilinė diena prasideda sunkiu rytu, kai reikia save įkalbinti lipti iš šiltos lovos, slinkti link dušo, važiuoti į darbą. Darbe laikas eina greitai. Kartais net nepavalgau. Stengiuosi laiką darbe naudoti produktyviai. Mažiau pletkų ir kavos gėrimo, daugiau sąžiningo, kruopštaus darbo. Darbus stengiuosi atlikti iš karto iki galo, kad „galai” nesivilktų, netrukdytų koncentruotis į tikrai svarbius dalykus. Lipu laiptais, geriu daug vandens 🙂

Po darbų susirenku vaikus (arba tiesiai namo) ir stengiuosi būti „the family guy”. Be eilinių buities reikalų, kiekvienam vaikui – stengiuosi skirti bent po 15 minučių nenutraukiamo, išskirtinio dėmesio (kaip kažkada ir rašiau, jokių telefonų, kompiuterių ar TV šalia, tik aš ir vaikas, jokių pašalinių žmonių, vaikas diktuoja visas sąlygas). Kartais dar panašiai laiko lieka ir žmonai. Savaitgaliais žinoma kitaip, daug laiko šeimai. Bet kaip iš tiesų lengva yra pradėti naršyti internete, užsižiūrėti TV ar brangų laiką prapliurpti su draugais!.. Tada laiko tam tikram „ryšiui” su vaikais kurti nebelieka, žiū jie tavęs nebeklauso, mažiau gerbia, užsidaro viduje, dažniau priešinasi, tikrina ribas. O ilgiau pabuvus su savo vaiku, jis parodo, koks jis iš tiesų. Nors ir kasdien bendrauju su jais, kartais tikrai nustembu, kai jie parodo savo tikro charakterio bruožus, kurių nedrįsta parodyti net prie mamos, sesių, draugų, senelių. Kokia fantazija! Kūrybiškumas! Drąsa! Kiek išdaigų!

Apie pinigus..

Skaičiau nuostabų More To That įrašą. Labai nemažai jo galima reziumuoti šiuo paveikslėliu ir po jo esančia kreive.

Tikrai siūlau pasiskaityti. Iš esmės kažkiek praplečia mano praėjusį įrašą apie Nepriteklių. Svarbu skubėti-blizgėti, bet galim nespėti.

Apie pasirinkimo sandorius..

Esant norui pirkti pavienes akcijas, bent jau retkarčiais verta pagalvoti apie tų akcijų LEAPS opcionus. Aš kartais perku ITM akcijų opcionus, dažniausiai taip, kad gaučiau sintetinį svertą apie 2x (delta artima 1).

Pvz. BCRX akcijos kaina 12,25$. Pasižiūriu pvz. 2022-06-17 7,00$ strike price kainą, ji 2021-11-12 buvo apie 5,90$. Pirkdamas paprastas akcijas, už 100 akcijų sumokėčiau 1225$. Gi už du opcionų kontraktus sumokėsiu apie 1180$, tačiau iki sutartos datos galėsiu 200 akcijų nusipirkti po 12,90$ (valdyti). Visas opciono kontrakto premium 5,90$, jame akcijos vertės (intrinsit value) 12,25$-7$ = 5,25$. Tai praktiškai už 2x svertą sumoku apie 90$-25$ = 65$, kas yra apie 5% nuo 1225$. Mano maksimali rizika yra 1180$, kas yra mažiau negu 1225$.

Opciono kontrakto pelno pokytis einant laikui, priklausomai nuo akcijos kainos.

Reziumuojant ir kalbant labai paprastai,- mano rizika beveik tokia pati, kaip perkant 100 akcijų (šiaip dar mažesnė), potencialus maksimalus pelnas – artimas 2x akcijų pelnui. Už visą šitą sintetinį svertą turiu sumokėti 65$. Tuos pačius 65$ galima užsidirbti, parduodant trumpesnio laiko opciono kontraktus (vadinamas kalendorinis spread arba dar kitaip: Poor mans’ covered calls). T.y. pasirinktu pavyzdžiu, galima pardavinėti mėnesinius OTM covered calls. Iki aukščiau parodyto pavyzdžio expiration date yra bent 3 progos parduoti trumpo laiko OTM opcionus.

Svarbu pastebėti, kad pats dar nedarau covered calls ant LEAPS, nes IBKR paskyra ne margin, o cash (dėl įvairių priežasčių). Jeigu akcijos kainai viršijus parduoto call opciono strike price, pirkėjas pirktų mano akcijas (kurios iš tiesų yra LEAPS), mano sąskaitoje atidarytų short poziciją, o man tektų parduoti LEAPS, ir po to uždaryti short poziciją. Visas šitas bereikalingas komplikuotumas man nelabai patinka. Gal kai turėsiu didesnį portfelį ir reikės jo pagalba generuoti pajamas, taip ir darysiu. O pačių LEAPS šiuo metu turiu BCRX, VIRT, MYOV, SDGR pozicijų.

Turbūt svarbiausias pastebėjimas – nepulti opciono kontraktų pirkti iš karto. Būna, kai akcijų indeksai krenta, ar akcijos kaina ilgesnį laiką nesikeičia, tai smarkiai sumažėja opciono kontrakto premium.

Taip pat svarbu, kad reikia suprasti ką darai. Vieniems, čia ką parašiau, visiškas elementorius (gal net juokinga), kitiems – tamsus ir tolimas kosmosas. Yra daug niuansų, kurių aš tikrai irgi dar nesuprantu, todėl po truputį mokausi ir domiuosi (nors laiko ir mažiau). Žinios ir gebėjimai – vertybė, už kurią galima kartais ir susimokėti.

Gero laiko, einu žaisti su vandeniniais dažais.

8 mintys apie “Apie laiką, pinigus ir LEAPS

 1. Sveiki. Puiki pirmoji įrašo dalis ir nuoroda labai gera. Negalvoti per daug apie pinigus ir daiktus, kuriuos už juos pirksime. Gyvenant išdrįsti pirkti humanoje, nukainotas maisto prekes. Tai geras pratimas norintiems išsivaduoti iš „ką žmonės pasakys”. Išsivaduoti ir tapti gyvenančiu sau, ir dėl savęs, ne dėl bandymo įtikti ar nesmukti kažkieno akyse. Rinktis sau malonias veiklas, nekreipiant dėmesio į viešąją nuomonę. Man karts nuo karto tenka atlaikyti tokius pamokymus: turėčiau tiek pinigų tai pirkčiau tą ar aną. Bet aš netrokštu ir man nestinga to ar ano, tai tik pašalinio nuomonė apie mano tariamai neišnaudotas galimybes įsigyti man tikrai nereikalingų gėrybių. Daiktai verčia gyventi dėl pačių daiktų. Gerai, jei pinigai prideda laisvo laiko. Pvz man turimas pinigų kiekis leidžia dirbti tik kas kelintą dieną po keliolika – kliasdešimt minučių. O knygų skaitymas maloniai suryja valandas.
  Antroji dalis gal kam padės, bet tai bus ne psyvūs i vestuotojai kaip aš.
  Ačiū už tekstus

  1. Ačiū.

   Galvoju, kad dažnam reikia gero auto, brangių rūbų, papuošalų, telefono, nes socialinės erdvės pilnos pavyzdžių, kaip tai yra kietai. Reklama, kurią dažnai matome ekranuose, pakelėse ir pan. tikrai prie to prisideda, o dar ir auklėjimas. Dažnai gerą vaikų elgesį motyvuojame naujais daiktais, kas sustiprina jų potraukį.

   Gyventi taip kaip jūs, gana sunkus darbas 🙂

 2. Apie laiką labai taikliai, rezonuoja mintys. Aš irgi neseku, dažnai apie įvykius sužinau po fakto ir nesibodžiu pasakyti, kad neturiu nuomonės vienu ar kitu klausimu, ypač jei pastarieji man nėra įdomūs.

  Atrodo, giem, kad turi labai gerą ir teisingą vertybinę bazę, smagu skaityti. Family-first, dirbant savo darbus ir nesivaikant dramų ar skandalų. Pagarba!

 3. Sveiki,

  Kaip tik googlinau kas yra laimė ir netyčia aptikau Jūsų blogą. Perskaičiau visus Jūsų įrašus ir norėjau padėkoti už šį blogą.

Leave a Reply

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.