Dividendų iš JAV mokesčiai

Po praėjusio įrašo ir kilusios diskusijos, man parūpo dividendų iš JAV apmokestinimo tvarka. Kadangi dividendus išmokančių akcijų seniau nelabai turėjau, tai nelabai ir gilinausi. O JAV ETF irgi dėl žinomų priežasčių neturiu.

Todėl kilo klausimas: ar nebereikia mokėti GPM nuo iš JAV gaunamų dividendų, jeigu pagal dvigubo apmokestinimo išvengimo sutartį, užpildžius W8-BEN, JAV pasilieka 15% withholding tax, o ne 30%. Nes man (ir keliems kitiems), atrodė, kad tuos 15% kuriuos „sutaupom” JAV, reikia susimokėti deklaruojant mokesčius.

Pasirodo, kad Lietuvoje – GPM mokesčio mokėti nebereikia.

Valstybinei mokesčių inspekcijai



2022-07-05

DĖL gyventojų pajamų mokesčio





Klausimas: Laba diena,

Iškilo klausimas dėl iš JAV gaunamų dividendų apmokestinimo.

Lietuvos pilietis turi JAV akcijų ir gauna paskirstytą pelną (dividendus), pvz. 100$.
Lietuva ir JAV turi Sutartį dėl pajamų dvigubo apmokestinimo ir fiskalinių pažeidimų išvengimo.
Išmokėdama dividendus JAV pritaiko withholding tax (standartiškai 30%, tačiau užpildžius W8-BEN formą, JAV ir Lietuvai turint Sutartį dėl pajamų dvigubo apmokestinimo ir fiskalinių pažeidimų išvengimo – 15%).
Tokiu atveju Lietuvos piliečio sąskaitoje atsiduria 85$.
Pagal GPM įstatymo VII skyriaus 37 straipsnį (Pajamų, gautų užsienio valstybėse, dvigubo apmokestinimo panaikinimas): “Užsienio valstybėje, su kuria Lietuvos Respublika yra sudariusi ir taiko dvigubo apmokestinimo išvengimo sutartį, sumokėtą pajamų mokesčio arba jam tapataus mokesčio sumą nuo toje valstybėje gautų palūkanų, dividendų ir honorarų nuolatinis Lietuvos gyventojas gali atskaityti iš šio Įstatymo nustatyta tvarka apskaičiuoto pajamų mokesčio sumos. Šios dalies nuostatos taikomos tik tuo atveju, kai yra pateikti įrodymai apie užsienio valstybėje per tą mokestinį laikotarpį gautas pajamas ir nuo jų sumokėtą pajamų mokesčio arba jam tapataus mokesčio sumą.”
Taip gaunasi, kad Lietuvos piliečiui nereikia mokėti GPM mokesčio, pateikus duomenis apie pritaikytą US withholding tax 15% mokestį.

Klausimas:
Ar galite patvirtinti, kad Lietuvos piliečiui nebereikia mokėti 15% GPM mokesčio, nuo gautų 85$ dividendų, jeigu pateikiami reikalingi duomenys įrodantys, kad JAV pritaikė 15% mokestį?


Ačiū labai už skirtą laiką

Pagarbiai,

Liepos gale gavau atsakymą:

ATSAKYMAS Į KLAUSIMĄ APIE NUOLATINIO LIETUVOS GYVENTOJO IŠ JAV GAUTUS DIVIDENDUS

 

Gerbiamas,

 

Nuolatinio Lietuvos gyventojo dividendai, gauti iš užsienio valstybių, su kuriomis Lietuva yra sudariusi ir taiko dvigubo apmokestinimo išvengimo sutartis (toliau - DAIS ), Lietuvoje apmokestinami pajamų mokesčiu vadovaujantis Lietuvos Respublikos gyventojų pajamų mokesčio įstatymo (toliau – GPMĮ) bei DAIS nuostatomis.

Lietuva taiko DAIS (mokestinę sutartį) su JAV. Pagal DAIS nuostatas, nuo nuolatiniam Lietuvos gyventojui (Lietuvos rezidentui) JAV išmokamų dividendų gali būti išskaičiuojamas 15 procentų pajamų mokestis. Gyventojų gautiems dividendams Lietuvoje pagal GPMĮ taip pat taikomas 15 procentų pajamų mokesčio tarifas.

Pagal GPMĮ 37 straipsnio 1 dalį, nuolatinis Lietuvos gyventojas iš užsienio valstybės, su kuria Lietuva yra sudariusi ir taiko DAIS, gavęs dividendus, nuo kurių užsienio valstybėje buvo išskaičiuotas pajamų mokestis, iš pagal GPMĮ apskaičiuotos pajamų mokesčio nuo tokių pajamų sumos gali atskaityti (atimti) užsienyje išskaičiuotą pajamų mokesčio sumą, kurią užsienio valstybė turėjo teisę imti remdamasi DAIS nuostatomis.

Taigi, kai iš JAV įmonės gauti dividendai pagal DAIS nuostatas yra apmokestinti pajamų mokesčiu JAV, tai, vadovaujantis GPMĮ 37 straipsniu, tarptautinis dvigubas apmokestinimas Lietuvoje naikinamas taikant atskaitymo (kredito) metodą, t. y. JAV nuo dividendų sumokėtas pajamų mokestis (bet ne didesnis kaip 15 proc., t. y. apskaičiuotas taikant Lietuvos ir JAV DAIS 10 straipsnyje nustatytą tarifą) gali būti atskaitomas (atimamas) iš Lietuvoje apskaičiuotos (GPMĮ nustatyta tvarka) mokėtinos pajamų mokesčio sumos, tenkančios toje užsienio valstybėje gautoms pajamoms.

Kartu su Deklaracija gyventojas privalo pateikti dokumentą (išduotą, pavyzdžiui, dividendus išmokėjusios įmonės ar JAV mokesčių administratoriaus, ar banko (per kurį dividendai gauti) - kaip tarpininko, ar kt.), įrodantį, kad kalendoriniais metais iš JAV gauti dividendai toje užsienio valstybėje buvo apmokestinti pajamų mokesčiu (ir kokio dydžio mokesčiu). Nepateikus tokio dokumento prie Deklaracijos, dvigubas dividendų apmokestinimas nenaikinamas ir nuo dividendų sumos reikia sumokėti pajamų mokestį Lietuvoje.

Pagal paklausime pateiktą pavyzdį, iš JAV gauti dividendai (visa suma 100 Eur) bei nuo jų JAV išskaičiuotas 15 proc. pajamų mokestis (15 Eur) turi būti deklaruojami pasibaigus metams, iki kitų metų gegužės 1 d. pateikiamoje Metinės pajamų mokesčio deklaracijos GPM311 formoje (toliau - Deklaracija) F dalyje. Kartu su Deklaracija reikia pateikti dokumentą (išduotą, pavyzdžiui, dividendus išmokėjusios įmonės), įrodantį, kad gauti dividendai JAV buvo apmokestinti pajamų mokesčiu (ir kokio dydžio mokesčiu). Tokiu atveju, kai JAV pagal DAIS nuostatas dividendai buvo apmokestinti 15 proc. pajamų mokesčio tarifu, tai, panaikinus tokių pajamų dvigubą apmokestinimą, Lietuvoje nuo tokių pajamų mokėtina pajamų mokesčio suma nesusidaro.

Tačiau, nepateikus tokio dokumento (įrodančio, kad gauti dividendai JAV buvo apmokestinti 15 proc. pajamų mokesčiu), dvigubas dividendų apmokestinimas Lietuvoje nenaikinamas ir nuo dividendų sumos (nuo 100 Eur) reikės sumokėti pajamų mokestį Lietuvoje.

Informuojame, kad Valstybinės mokesčių inspekcijos (toliau – VMI) teikiamas paaiškinimas mokesčių mokėtojui neturi teisės akto galios ir išreiškia kompetentingos valstybės institucijos nuomonę mokesčių įstatymų ar kitų teisės aktų reglamentuojamais klausimais.

 

Dėkojame, kad kreipiatės. 

 

 

Pagarbiai

X X             

Mokesčių informacijos departamento

Gyventojų pajamų ir žemės mokesčių skyriaus

vyriausioji specialistė





Savarankiškai aktualią informaciją VMI administruojamų mokesčių klausimais, seminarų medžiagą, paaiškinimus ir komentarus galite rasti adresu www.vmi.lt. Pasikonsultuoti su VMI specialistais Jus dominančiais mokesčių klausimais galite telefonu 1882 arba +370 5 260 5060. Telefonu suteikta konsultacija yra lygiavertė rašytinei, nes pokalbiai yra įrašomi ir saugomi 5 metus.

Dar vienas klausimas aiškus.

8 mintys apie “Dividendų iš JAV mokesčiai

  1. Puikiai.
    Aš niekad pildęs šios formos nesu, nors dividendus esų gavęs iš USA tiek per akcijas, tiek ETF. Kai ateis laikas mokesčiams žinosiu kur sugrįžti.
    Užpildei informacijos vakuumą.

  2. Turiu dividentinių JAV akcijų Revoliute. Kaip ir kur užpildyti W8-BEN formą, kad dividentus JAV apmokestintu 15%, o ne 30% mokesčiu? Ačiū

  3. Giem, gali pasidalinti formos pildymo procesu? Pats prekiauju per interactivebrokers.

    1. Laba, ačiū už komentarą.
      Kokie 100 postų interneto platybėse. Detalių, su screenais.
      Suvedate gautus dividendus, nurodote kad USA, prisegate dokumentą su įrodymu kad JAV withholding tax nuskaityti 15%.

Leave a Reply

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.