Pokyčiai per 2023

Puikūs metai. Visapusiškai. Sveikata pagerėjo, pinigų pakanka, santykiai su žmona pilnaverčiai, su vaikais – žaismingai artimi, atostogų pakanka, hobiai toliau domina. Kad tik toliau panašiai būtų..

Darbas

Pasinaudojau proga ir mokausi naujos specialybės. Ji kiek praplečia mano dabartinės profesijos galimybes. Nėra labai naudinga artimuoju metu finansiškai, nes mokslai kainuoja daug laiko ir nemažai pinigų, bet leidžia kiek kitu kampu pažiūrėti į kasdienybę darbe, potencialiai leidžia ir papildomą pajamų srautą ateityje (mažai susijusį su dabartiniais darbais, t.y. „diversifikuoju darbus”). Gausiu diplomą, galėsiu reikalui esant papildomai darbintis specialistu 🙂

Nežinau ar kada dirbsiu pagal ją, bet tikrai įgytus techninius įgūdžius panaudosiu dabartiniame darbe. Jie palengvina mano darbą (padės specifiškai, techniškai), sutaupys nemažai laiko, nes anksčiau tekdavo naudotis šių kvalifikuotų specialistų pagalba, dabar pats susitvarkysiu.

Piniginiai reikalai

Naujas NT,- su žmona nusipirkome naują NT objektą, nedidelį žemės ūkio paskirties žemės sklypą su gana dideliu plotu miško. Miškas gražus, fainas. Giminės ten grybauja 🙂 Nieko su juo nedarysime, pasyviai tiesiog bus žemės plotas, malkų giminės pasidarys, prižiūrės kažkiek, jei koks sausuolis atsiras. Pajamų artimiausius 10-15 metų (ar dar daugiau) negeneruos, dar kirtimui per jaunas, tačiau ateityje tikimės neblogos grąžos, nebūtinai finansinės. Pušys tiesios, didelės, jų daug, tik jaunos dar, todėl miškų įmonės nesiūlė daug pinigų, nepirko. O mes dar negalvojame, ką darysime, ar tai mišką iškirsti, ar parduoti, ar tiesiog auginti toliau medžius. Bet labai labai gražu. Vaikams labai patiko vaikščioti. Vienas net sakė, kad nori ten gyventi..

Pasitaikė tikrai gera proga, netoli giminių sklypų, pažįstamos apylinkės ir gera kaina (labai 😎). Gana netoli nuo miesto, privažiavimas prastas, bet gražu. Finansiškai tikrai prastas sprendimas šiam momentui, nes galima buvo tiesiog grąžinti būsto paskolos dalį, bet pasitarę, nenorėjome, kad kažkas kitas nupirktų ir ateityje išpjautų. Esu ten vaikystėje grybus rinkęs, vietas žinau. Bus malkų 🙂 O ir žemės plotas pakankamas sodybai kokiai (norint parduoti), tik patvarkyti dokumentus reikia. Giminės sakė prižiūrės, parinks sausuolius, praretins krūmus, pagražins kiek turės laiko.

Yra viena labai labai graži vieta: pieva apaugusi retais krūmais, keli ąžuolai, seniau ten buvusios sodybos ribose, ant gana aukštos kalvelės, į visas puses atviras vaizdas – gražus pušynas, jokių žmonių, kaimynų. Vakarų pusėje tolimas vaizdas, saulė leidžiasi į mišką, pušys auga keliais aukštais, dėl esančių kalvelių miške, tai tikrai įdomiai atrodo.. Buvome ten kelis kartus rudenį, fantastiška panorama.

Investicinis portfelis po truputį didėja. Kas mėnesį pervedu po dalį atlyginimo, už didžiąją dalį perku ETF. Nedidelė dalis eina į kazino, pavienėms akcijoms. Šiaip šiais metais portfeliui pataupiau kiek mažiau nei pernai, bet pakankamai. Ypač vertinant, kad papildomai nemažą dalį pervedžiau už būsto paskolą (ta prasme daugiau negu reikėjo, bandau paskolą atiduoti greičiau), pirkau sklypą, dirbau mažiau ir atostogavau daugiau. Bet balansas teigiamas ir jeigu taip dar bent penkiolika-dvidešimt metų, jau bus pakankamai daug pinigų, kad darbai liktų tik hobiu. Prie to prisidėjo ir nebloga šių metų investicijų grąža (po kelių metų asmeninio portfelio atsilikimo nuo rinkos, ar net kritimo).

Po truputį įsisuka žmonos darbai. Tai irgi prisideda prie labiau subalansuoto šeimos biudžeto ir laisvalaikio.

Kelionės ir atostogos

Šiais metais daug atostogavau. Per šiuos metus gausis 7 pilnos savaitės, plius dar 5 pavienės dienos (tokie mini pailginti savaitgaliai, tarp šventinių dienų ir savaitgalių). Tai beveik kiekvieną mėnesį, kai tik geresnis oras, turėjau po savaitę poilsio.

Manau, tiek daug atostogauti – vienas geresnių mano sprendimų. Išsimiegojimas, sportas ryte, laikas su šeima, ramūs pasivaikščiojimai vakare, be streso, kad ryt daug reikalų. Neįkainojama.

Žinoma, per pajamos tikrai kirto, o ir išlaidų daugiau, bet turėjau daug laiko vaikams, sportui ir žmonai. Kitais metais bandysiu suktis panašiai. Vaikai auga, nori įvairesnių, aktyvesnių pramogų. Pagaliau bus galima rimčiau (ne dvi-tris valandas, o pvz. aštuonias-dešimt) aktyviai pasivaikščioti kalnuose užsienyje, detaliau patyrinėti Lietuvos regioninius parkus, stovyklauti gamtoje.

Jau pradedame su žmona dėliotis atostogas, tai jeigu viskas pasiseks, turėsiu tarp 7 ir 9 savaičių. Tik dar reikia darbus pastumdyti. Esam numatę bent 3 keliones, dvi trumpesnes, vieną ilgesnę. Good life.

Sportas

Paskutinių trijų mėnesių vidurkis – virš valandos per dieną skirta sportui. Toliau darau rytais mankštą, daugiau tempimo pratimus, po truputį iš medinio žmogaus tampu eilinio žmogaus lankstumą ir mobilumą turinčiu. Dar labai daug silpnų vietų, potrauminių komplikacijų. Bet lėtai ir užtikrintai judu link beskausmio judesio.

Jėgos sportą (treniruotes) derinu su ištvermės sportu. Tokia graži kombinacija. Turiu aiškią ir paprastą programą, kurią susidariau pats. Tris jėgos treniruotes per savaitę, skirtingas, kad nebūtų nuobodu, bet iš kompleksinių, sudėtinių pratimų, tad pakanka apkrovos visoms raumenų grupėms. Bent kartą-du per savaitę bėgu, vieną kartą ilgiau, lėčiau, kitą kartą intervalus ar greičiau. Kartą važiuoju dviračiu ar irkluoju. Kartą ar du – plaukiu.

Gerėja įvairūs rodikliai, gal kitais metais ir kokį masinį bėgimą ilgesnį pabandysiu, nors nelabai mėgstu (bet jau galėsiu) su draugais šalia bėgti.

Sveikinimas

Apibendrinant, metai puikūs. Daug keliaujant, vis stipriau jaučiu, kad Lietuva – puiki vieta gyventi. Saugu, švaru, darželiai ir mokyklos nuostabūs, miestai maži ir patogūs. Žmonės pakankamai draugiški ir šilti (netikit, pagyvenkite Suomijoje). Gal trūksta saulės ir kalnų, bet iki jų ne taip toli. Sveikatos sistema prieinama ir kokybiška. Mieste turime restoranų, kurie nieko nenusileidžia vakarų šalių restoranams. Kalba graži ir įdomi. Tampame patrauklūs didelei daliai pasaulio.

Branginkime savo šalį, kol ją turime laisvą. Švęskite kartu su artimaisiais, mėgaukitės būdami (geriausiai gyvenančios) Lietuvos piliečiais.

Šilto Kūčių vakaro artimųjų apsuptyje, smagių Kalėdų su draugais, saugių ir įdomių kitų metų!

6 mintys apie “Pokyčiai per 2023

  1. Labai džiugu už Jus :))) Tikiuosi panašų harmoningą gerbuvį kurtis ir aš.

  2. Džiaugiuosi už Jus ir aš! 😉 Straipsnis pilnas pozityvo, geros nuotaikos ir puikiai nuteikiantis. Įsivaizduoju tą sklypą, mišką, medžius – manau neprašovei! 😀

Leave a Reply

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.