Spalis (2019-10)

Svarbu eiti keliu.

Gana įtemptas mėnuo. Daug emocijų. Nemažai įdomaus darbo. Pajamos adekvačios – mano alga (algos) 3273 eurai. Mano papildomos pajamos šį mėnesį – 950 eurų, žmonos pajamos 250 eurų (už vaikus+50 eurų dovanėlė iš sesės) – viso 4473 eurai.

Išlaidos deja nenormaliai didelės – viso per mėnesį automobiliui išleista 1855 eurai (didelis remontas po nupirkimo, techninė, draudimas, dar sugedo vairo stiprintuvas, padangų keitimas etc. – didelė dalis išlaidų rugsėjo mėnesio galo – bet sąskaitą sumokėjau tik spalį, tai išleistų 1500 neskaičiuosiu šiam mėnesiui, nes jau priskaičiavau rugsėjį prie išlaidų po auto nupirkimo – lieka 355 šio mėnesio), namams – 341 eurai, mokesčiams ir paslaugoms 333 eurai. Dovanoms 134 eurai. Kuras 130 eurų. Taxi ir transportui – 46, įvairioms pramogoms ne namuose 31, mokslams 28 (dar 40 esu nesumokėjęs), sveikatos prekėms 30.

Maistas – 574 – labai daug šį mėnesį, nes kelis kartus buvo svečiai, didelėmis šeimomis.

Vaikai – 635 – didžioji dalis auklei, vaikų prekėms (sauskelnės dviem vaikams ir maistas kūdikiui – motina maitina, bet vaikas labai alergiškas, reikia spec. maistelio, talpa 3 dienoms – 13.99 ir žinoma už įvairius būrelius (šokiai, dainavimas, baseinas, meno dirbiniai – dailė, keramika, anglų).

Viso išlaidų šį mėnesį – 2637 eurai, 637 eurais daugiau, negu planavau. Realiai tai dėl daugelio svečių maisto, kiek didesnių išlaidų už vaikus negu įprasta (rinkliava Kalėdoms), dovanų ir netikėto automobilio remonto. Lapkritį tikrai planuoju išleisti mažiau automobiliui. Vaikams, maistui ir dovanoms ko gero išleisiu tiek pat ar daugiau, nes yra daug artimiausių žmonių gimtadienių.

Investicijos – sumokėta 1310 eurų : 500 BullionVault (aukso pirkimas), 500 IBKR (6 vnt. VWCE FTSE All World Acc), 100 Robo.cash, 100 Mintos (mano ref: IFSL8Z), 50 mano III pensijos fondas, 30 žmonos III pensijos fondas, 30 vaikų sąskaitai. Pridedu ir Savy 100.

Likusius 526 palieku sąskaitoje. Po to, kai SEB internetinė bankininkystė nedirbo tris dienas, nutariau visose turimose sąskaitose turėti bent po 500 eurų. Kai gausiu algas, kažkur padėsiu. Viso per mėnesį atidėta 1836. 164 iki tikslo. Kai žmona pradės gauti pinigus – motinystės išmokas, manau taupysiu po 2000 į mėnesį ar kiek daugiau.

Kol kas portfelis atrodo visiškai chaotiškai, bet dėliojasi po truputį viskas į vietas. Neišeina iš karto sustyguoti. Gyvybės draudimo kol kas neatsisakysiu, esu vienintelis dirbantis namuose, pensijų III pakopoje kaupiu 50 eur per mėnesį, žmona 30 eurų, dar 30 kiekvienam vaikui. Noriu pasitikėti, kad pensijų sistema tobulės, tegul tai būna nedidelis mano įsipareigojimas ir paskata pensijų valdymo įmonių palaikymas. Reikia tikėti progresu.

Artimiausiu metu, planai pasiekti 2000 eurų sąskaitą IBKR, kad netaikytų 20 USD mėnesinio mokesčio. Pirmi trys mėnesiai nemokami, bet po to jau smarkiai kainuos. Virš 2000 turint sąskaitoje jau tik 10 USD per mėnesį.

Ilgalaikis planas siekti kažko panašaus į permanent portfolio. 25% aukso, 25% akcijų ETF, 25% REIT ir NT krypties P2P, 25% ne NT P2P ir fixed income pvz. kredito unijoms. Čia tolimas tikslas. Vien kredito unijose norėčiau laikyti bent 12000 eurų, kad esant reikalui galėčiau lengvai pasinaudoti (pvz. Šeimos kredito unijos taupomaisiais indėliais, su 1,8% palūkanomis).

[infogram id=”85a3088c-75c8-4d65-a6aa-7d2430db95ca” prefix=”Nyy” format=”interactive” title=”User Dashboard”]

Toks tas mėnesis. Mažokai asmeninio progreso. Profesine linkme mažas žingsnelis žengtas. Sporto nėra. Mityba šiaip sau. Svorio priaugau 🙁 Tiesiog labai mėgstu valgyti. Beveik nevartoju cukraus, druskos, padažų. Man turbūt dėl to, viskas labai skanu.

Buvo labai netikėtų ir skaudžių įvykių šalia manęs, darbe. Skaičiau apie streso valdymą ir kūno normalų atsaką į stresą, apie gailestį ir netektį, kas vyksta su žmogumi, kai jis gedi, kaip jam padėti. Jeigu rasiu laiko, sudėsiu mintis į atskirą įrašą.

10 minčių apie “Spalis (2019-10)

  1. Ačiū už pasidalinimą 🙂

    Brangus remontas buvo, tikiuosi, kad ilgam laikui nebereikės daugiau remontuoti 🙂 Pasiskaitęs tokius postus, džiaugiuosi, kad neturiu savo auto. 🙂

    Kokį tikslą turi sporte?

    1. Noras – nors minimaliai sportuoti. Ilgą laiką vaikščiojau į sporto klubą (nuo mokyklos iki universiteto galo), bėgiojau, šokau. Po to kai pradėjau dirbti, tik protarpiais pajudėdavau. Laiką sportui dabar praleidžiu su vaikais. Aišku stengiuosi aktyviai, vaikščioti, žaisti lauke.
      Iš į sportą panašios veiklos liko vaikščiojimas bent 10k per dieną (šiandien pvz jau 19k), plius nenaudoju niekad liftų. Būna 60 aukštų per dieną užlipu. Rekordas 84 aukštai (Dirbu 6 aukšte, gyvenu 2).

      O automobilis tai turėtų dabar kainuoti nedaug. Čia kapitalinis remontas po nupirkimo, keičiau praktiškai visą važiuoklę, variklio diržus su viskuo kas įtartina, kokybiškai, patikimam servise. Darbų kaina – pusė automobilio kainos. Bet vistiek bus smarkiai pigiau išlaikyti negu buvęs auto. Remontams dabar planuoju neviršyti 100 eur mėnesiui. Gyvenant su trim mažais vaikais, be automobilio būtų sunku.

      1. Dėl sporto siūlau išsikelti konkretų ir pasiekiamą tikslą – sportuoti norimu būdu x kartų per savaitę artimiausią mėnesį ir jį užsirašyti. Bus lengviau pasiekti ir valdyti emocijas. Aišku, jei turi motyvacijos 🙂

      2. Geras pasiūlymas. Bet kol kas skirsiu laiką vaikams. Gal susiimsiu ir sportuosiu namuose, bet neturiu palaikymo. Reikės rimčiau apie tai pagalvoti. O šiaip sportuodavau daug. Ir turiu daug žinių apie tai (gana artima mano darbui). Motyvacijos aišku trūksta, bet skirtingas amžius, skirtingi prioritetai. Būdamas 25 per savaitę sportuodavau geras 12 valandų.

  2. Automobilis tai daug kainavo. Mano patirtis seno auto baigėsi prieš 15 metų, todėl sunku palyginti išlaikymo kaštus. Tada priėmiau sprendimą pirkti paprastą naują automobilį, nes neišmanėlį kaip aš galėjo maudyti kiekvienas servisas. Man mano sprendimas pasiteisino su kaupu – vidutinės dienos išlaidos be kuro ir draudimo per daugiau nei 10 metų yra 4eur. Remonto naujam automobuliui prisireikė po 150000km pakeisti guolį. Važinėju nedaug, pagrinde dėl neapykantos sportui ir dėl noro pajudėti kiek įmanoma daugiau vien suprantant judėjimo reikšmę sveikatai. Kažkada svėriau 70, vėliau 110 dabar 83. Ir alus čia ne paskutinėje vietoje.

    1. Gal tamsta ir teisus.
      Bet dabartinį automobilį pirkau už 1600 eurų. Senas minivenas, su dideliu gedimų, pirkau iš turtingo žmogaus, kuris tiesiog pavargo taisyti kosmetinius defektus, nusipirko naują džipą iš salono. Visi remontai kainavo 1855 iki dabar. Tikiuosi praktiškai nebetaisyti. Ilgai. Važiuosiu kol subyrės.
      Antras auto subaru – kaina apie 3500 eurų. Remontams išleidau gal 300 per metus. Per du metus – su pirmu didelių remontu gal iki 1000.
      Naujas auto bent 15000. Čia pati plikiausia Dacia. Mano abiejų auto bendra kaina iki 6000. Išlaikymui skiriu gana nedaug. Po truputį kas mėnesį atsidėsiu iki kol nupirksiu Toyota Sienna pirmos kartos (pirma turės subyrėti turimas minivenas, o jeigu laikys, tai važiuosiu kol vaikams nebereikės kėdučių, tada nupirksiu kokią Škoda Octavia ar pan.). Auto man – tik transporto priemonė. Išvaizda, „pakazucha” – šiuo metu visai neįdomu. Jaunystėje pakankamai ištaškiau ant mašinų. 🙂 Bet nelabai gailiuosi, nes buvau patekęs į avariją su džipu, išlipau sveikas. Kitą mašiną išvežė tralas, žmogus nukentėjo, bet nesmarkiai. Ir džipe daug atsiminimų. Tik labai brangu buvo išlaikyti. Per visą laiką išdalijus, iki 150-200 eurų per mėnesį vien remontams (su einamasis).
      Man dabar reikia 3 didelių sėdynių gale, mamai ir dviem kėdutėms. Nauja tokia auto – kosminės kainos. Gal kai vaikams nebereikės kėdučių, pakeisiu į kitą auto. Anyway. Kol važiuoja, aš patenkintas.

  3. Labas,

    Jeigu ne paslaptis, kokį darbą dirbi? Įdomu iš tavo trumpų aprašymų apie darbą

    1. Labas, nelabai noriu pasakoti, tiksliai ką veikiu. Nėra pati rečiausia, bet Lietuvoje kokių 350 specialistų tik. O mano subspecializacijos tik 6 ar 7. Blogas dėl to ir fainas, kad anonimiškas. Gal kada ateityje, kai galva subręs.
      Dirbu su žmonėmis. Sprendžiu problemas, kad jų gyvenimo kokybė gerėtų.

  4. Labai įdomus blog’as! turite naują siekėją 🙂

    „Gal susiimsiu ir sportuosiu namuose, bet neturiu palaikymo.”

    Mano vienas geriausių sprendimų buvo pradėti sportuoti namuose. Sutaupom su drauge 80eur per mėnesį ir sportiniai rezultatai nuo to nei kiek nesuprastėjo. Tik tiesa nusipirkau minimaliai inventoriaus, kad būtų didesnė motyvacija. 🙂

    1. Ačiū. Na gal kažkaip rasiu laiko ir motyvacijos. Buvau kelis kartus pradėjęs, bet neužtekdavo palaikymo ir valios man 🙂

Leave a Reply

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.